Babiččino údolí a Zámek Ratibořice

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Babiččino údolí a Zámek Ratibořice nabízí krásný výlet s dětmi, na kole a vlakem. Zámek je dostupný autem, parkoviště je před zámkem. Babiččino údolí je nejen nejznámější turistické místo východních Čech, ale také cenná přírodní rezervace. Hlavní vstup do Babiččina údolí leží na konci města Česká Skalice. S orientací Vám pomohou četné městské tabule a také turistické značky, která Vás provede celým údolím.

Babiččino údolí

Všechny památky v Babiččině údolí jsou dostupné pohodlným pěším pochodem. V letní sezóně i po zbytek roku narazíte na mnohá občerstvení pro turisty. V Babiččině údolí najdete Zámecký park, Lovecký pavilón, Zahradní dům, Rudrův mlýn, Mandl, Pomník Babičky s dětmi, Panský hostinec, Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Bílý most, Červený most, Rýzmburský altán, Vízmburk, Červená Hora, Slatina nad Úpou, Slatinský mlýn, Boušín, Žernov, U Devíti Křížů, Havlovice.

Zámek Ratibořice

Ratibořický zámek je znám zejména díky dílu Babička od Boženy Němcové. Právě zde žila slavná Kateřina Zaháňská, kněžna z Babičky. Krásný zámek tvoří dominantu nerozlučitelně spjatou s Babiččiným údolím. Původně to byl jednopatrový barokní zámek s kaplí ve stylu malých italských letohrádků a letních sídel.


Webová stránka​

www.ratiborice-babiccinoudoli.cz


Ceník / Vstupné​

od 70 Kč


Otevírací doba​

od 10:00 do 16:00

Babiččino údolí a Zámek Ratibořice
Babiččino údolí a Zámek Ratibořice

Pokračovat ve čtení:​

Prohlídkové okruhy na zámku Ratibořice

Malý okruh začíná v prvním poschodí a ukáže Vám salóny z období klasicismu, empíru a biedermeieru. Uvidíte obytné prostory kněžny Zaháňské. Okruh nabízí pohled do neslavnějšího období ratibořického zámku, kam se sjížděly slavné osoby z celé Evropy. Uvidíte kvalitní malířské práce z období 16. – 19. století a bohaté sbírky evropského porcelánu a skla.

Velký okruh vás zavede do všech zámeckých interiéru, tedy i přízemí, které jsou zařízeny nábytkem z 19. století. Navíc si prohlédnete rodové podobizny Schaumburgů a dánských králů. Expozice je doplněna o prohlídku dánského porcelánu, grafických listů a souboru osobních předmětů příslušníků šlechtické rodiny.

Video od:​ Stanislav Dušek

Babiččino údolí a zámek Ratibořice

KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Ratibořice 1
552 03 Česká Skalice


GPS souřadnice​

50.4257783N
16.0523597E


Babiččino údolí


Zámek Ratibořice


Kam na zámek


Tipy kam na výlety


Babiččino údolí a Zámek Ratibořice

Reklama

Mohlo by se vám líbit