Bečovská botanická zahrada

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Bečovská botanická zahrada v rámci vstupného nabízí volnou prohlídku, projížďku na lodičkách po Korunním rybníku, využití dětských interaktivních herních prvků, využití sportoviště a víceúčelového hřiště, písečné pláže a relaxační lehátka na ostrůvku, příležitostné vzdělávací akce a výtvarné dílny. Vstup se psy možný pouze na vodítku. Zahrada o rozloze 9 hektarů je původně jedna z nejvýznamnějších historických sbírkových zahrad v Čechách.

Bioferrata

První skalní stezka v České republice, kde můžete vyplavit adrenalin z těla, ale také se něco dozvědět o vegetaci skalních štěrbin. Pro toto sportovní vyžití vám zapůjčí horolezecké vybavení. Pro výstup můžete zvolit různě náročné trasy (je zde vhodná i pro děti). Každopádně je ze skalních výstupů nevšední pohled na botanickou zahradu a celkově to jistě bude pro vás nezapomenutelný zážitek.

Lodičky

Původní vodní plocha Korunního rybníka byla při rekonstrukci botanické zahrady obnovena. Proto si můžete zapůjčit lodičky a vychutnávat si pohled na botanickou zahradu z vodní hladiny. Lodičky jsou lehké, a proto je mohou snadno obsluhovat i děti, pro které je to velká atrakce (samozřejmě za doprovodu dospělých). Při plavbě na rybníku, můžete navštívit Ostrov slunce, který je v letních měsících poset ohnivými květy měsíčku lékařského. Zde můžete vystoupit a využít dřevěného mola a pohodlných lehátek ke slunění a odpočinku.

Míčové hry

Pro milovníky míčových her je zde k zapůjčení voleyballovou síť s míčem, ale také fotbalové vybavení. Zahrát si můžete také badminton nebo stolní tenis. Vše vám zapůjčí zdarma. Myslí také na malé děti, které si mohou zapůjčit tříkolky, motorky, či jiná pohybová zařízení. Také hry, hlavolamy, omalovánky a knihy a jiné interaktivní hračky jsou nejmenším návštěvníkům plně k dispozici.


Webová stránka​

www.becovskabotanicka.cz


Ceník / Vstupné​

od 40 Kč


Otevírací doba​

celoročně

Bečovská botanická zahrada
Bečovská botanická zahrada

Pokračovat ve čtení:​

Barefoot therapy

Barefoot therapy je terapie chůze bosou nohou je velmi přínosná pro vaše zdraví. V botanické zahradě se můžete procházet po měkkých trávnících, ujít si celou prohlídkovou trasu po mlatovém povrchu, či si vyzkoušet dráhu, která je uzpůsobena pro tento typ relaxace. Jedná se o dráhu, kde se střídají jednotlivé materiály, které se od sebe liší svou strukturou i texturou. Přijďte si tento netradiční prvek vyzkoušet a promasírovat si chodidla i dlaně!

Video:​


KRAJ

Karlovarský kraj


ADRESA

Bečovská botanická zahrada
36464 Bečov nad Teplou


GPS souřadnice​

50.0814008N
12.8264256E


Bečov zahrada


Bečovská zahrada


Bečov botanická zahrada


Park v Bečově nad Teplou


Bečovská botanická zahrada


Kam na procházku


Vrtbovská zahrada v Praze


Bečov zahrada, Bečovská zahrada, Bečov botanická zahrada, Park v Bečově nad Teplou, Bečovská botanická zahrada.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit