Bezový sirup z květů černého bezu

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Bezový sirup z květů černého bezu využijete při přípravě sladkých dezertů, kaší, pudinků, koktejlů a zmrzlinových pohárů. Květy sbírejte, když se poupata právě otevírají, takže sbírejte především ty, které ještě nejsou zcela otevřeny. Rozhodně květy neoplachujte, protože byste vymyli pyl, pyl určí kvalitu sirupu. Věděli jste, že květy bezu mírní teplotu, kašel a v letním období příjemně osvěží?

Sirup z květů bezu černého

Na sirup z květů bezu černého budete potřebovat 3 ks citronu, 80 g kyseliny citronové, 40 ks bezových květů a 2 až 3 kg hnědého třtinového cukru. 3 litry vody nechte přejít varem, vsypte kyselinu citronovou a poté nechte vychladnout. Poté do vychlazené vody přidejte květy a na kolečka pokrájený citron, překryjte čistou utěrkou a nechte 24 hodin louhovat.

Po této době výluh přeceďte přes jemný cedník vyložený gázou do nerezového hrnce. Vsypte cukr 1 l tekutiny = 1 kg cukru. Za občasného míchání zahřejte, až se cukr zcela rozpustí a ze dna hrnce začnou k hladině stoupat bublinky. Horkou tekutinu okamžitě vlijte do předem připravených vysterilizovaných láhví, uzavřete víkem a dnem vzhůru nechte vychladnout. Pak láhev otočte a uskladněte nejlépe na tmavším a chladnějším místě.

Bezový sirup z květů černého bezu
Bezový sirup z květů černého bezu

Video: Bezový sirup z květů černého bezu

Bezový sirup – Roman Paulus

Recept bezový sirup


Bezový sirup z květů


Sirup z květů černého bezu


Sirup z květů bezu černého


Pinterest


Jak uvařit


Sirup z bezu černého bezové kuličky


Recept bezový sirup, Bezový sirup z květů, Sirup z květů černého bezu, Sirup z květů bezu černého.


Bezový sirup z květů černého bezu

Reklama

Mohlo by se vám líbit