Kam do přírody
Tipy na výlety každý den!

Chorvatsko ostrov Brač

Tipy: KAM DO PŘÍRODY

Chorvatsko ostrov Brač patří k ostrovům, u kterých nemusíte mít strach, že byste neměli co dělat. Bráč se nachází ve střední Dalmácii a je třetím největším ostrovem v Jaderském moři. Ostrov je spojen s pevninskými trajekty ze Splitu.

Chorvatsko ostrov Brač
Chorvatsko ostrov Brač

Chorvatsko Bol

Chorvatsko Bol lemuje borovicový les a mnoho krásných oblázkových pláží. V západní části Bolu se nachází světoznámá oblázková pláž Zlatni rat, která pro svou čistotu a kvalitu získala ocenění Modré vlajky.

Chorvatsko Postira

Chorvatsko Postira najdete většinu turistických služeb – restaurace, obchody s potravinami i suvenýry. Můžete se tu věnovat vodním sportům, nebo se zúčastnit kulturních slavností. V centru Postiry se nachází přístav a oblázková pláž Porat. Východně od přístavu leží dvě krásné oblázkové pláže – Rot a Zastivonje.

Chorvatsko Supetar

Chorvatsko Supetar je důležitým dopravním uzlem spojujícím ostrov Brač s pevninou. Jako jediné sídlo na ostrově má status města. Severozápadně od trajektového přístavu se nachází oblázkové pláže Vlačica, Tri mosta, Banj, Bili rat a Vela luka. Na pěkných oblázkových plážích najdete tobogány, vodní atrakce a sportovní vyžití.

Chorvatsko Sumartin

Chorvatsko Sumartin nabízí několik pěkných oblázkových pláží s pozvolným vstupem do moře, vhodných i pro děti. V místních restauracích můžete vyzkoušet skvělé speciality. Během pobytu vyzkoušejte také vynikající místní červené víno Plavac. Podobně jako v jiných letoviscích na ostrově Brač i v Sumartinu vás upoutají krásné honosné domy obložené bílým bračským kamenem. 

Chorvatsko Vela Farska

Chorvatsko Vela Farska nabízí překrásnou oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře obklopenou subtropickou vegetací a vinohrady. Vela Farska je vzdálena 10 km od letoviska Bol, v němž najdete veškerou turistickou vybavenost.

Chorvatsko Donji Humac

Chorvatsko Donji Humac je jednou z nejstarších osad na ostrově. S počtem 200 obyvatel však zároveň patří i k těm nejmenším na Brači. Osada je typická tradičními kamennými domy, římskými mauzolei a sochami vytesanými místními řemeslníky z bílého bračského mramoru. Díky výhodné poloze uprostřed Brače je ideálním místem k prozkoumávání přírodních a kulturních krás celého ostrova.

Ostrov Brač, Dovolená Brač, Ubytování Brač, Apartmány Brač, Chorvatsko ostrov Brač.

Ostrov Brač, Dovolená Brač, Ubytování Brač, Apartmány Brač, Chorvatsko ostrov Brač.

Ostrov Brač

Dovolená Brač

Ubytování Brač

Apartmány Brač

Chorvatsko ostrov Brač

Ostrov Brač, Dovolená Brač, Ubytování Brač, Apartmány Brač, Chorvatsko ostrov Brač.

Mohlo by se vám líbit

Zanechat komentář

* Používáním tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich dat na tomto webu.

Web využívá cookies Souhlasím : číst více