Chorvatsko Stará Novalja

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Chorvatsko Stará Novalja nabízí písečnou pláž Planjka, ideální pro malé děti, skluzavka zdarma, půjčovna šlapadel, občerstvení. U domů kolem pobřeží jsou malé písečné pláže, které se střídají s betonovými moly. Můžete navštívit také pláž Jadru na konci Staré Novalji.

V severní části ostrova Pag

V severní části ostrova Pag se nachází zátoka a bývalá malá osada Stará Novalja. V období rozmachu turistického ruchu v Chorvatsku se při jejím severním břehu rozrostly rodinné apartmánové domy, které v současnosti tvoří, spolu s pozůstatky dřívějšího osídlení, oblíbené prázdninové letovisko. Cestu autem do těchto míst najdete snadno, když se vydáte po silnici vedoucí kolem současného města Novalja a podle směrových ukazatelů pak odbočíte doprava směrem ke Staré Novalji.

Když se pak vydáte

Když se pak vydáte dále do vesnice po silnici, která prochází obcí Stará Novalja, budete po Vaší levé straně míjet kostelík sv. Marije pocházející z 15. století, opravený do současné podoby koncem 80. let 20. století. Jediná silnice Vás pak dovede až k malému trajektovému přístavišti na samém konci osady Stará Novalja, k Dědovu mysu. Z tohoto místa budete mít možnost prohlédnout si část severovýchodního pobřeží poloostrova Lun a téměř celou zátoku Stará Novalja.

Ještě před vjezdem do osady

Ještě před vjezdem do osady Stará Novalja Vás přivítá malá, avšak hezká a upravená písečná pláž Planjka. Nachází se vlevo od silnice. Na opačné straně pak můžete na provizorním parkovišti odstavit auto. Zejména dětem se bude toto místo zamlouvat, neboť si budou moci hrát na písečném břehu a případně využívat zdarma dětskou skluzavku. Na této pláži si lze také pronajmout slunečník, lehátko, vodní šlapadlo a občerstvit se v malém bufetu. Pláž Planjka je jednou z nejoblíbenějších pláží na Pagu, v letní turistické sezoně hojně využívána, v neposlední řadě také díky své dobré dostupnosti a pozvolnému vstupu do moře s písčitým dnem.


Webová stránka​

www.novalja.cz


Ceník / Vstupné​

——


Otevírací doba​

Celoročně

Chorvatsko Stará Novalja
Chorvatsko Stará Novalja

Video:​


KRAJ

Chorvatsko


ADRESA

Licko-senjská župa


GPS souřadnice​

44.5811061N
14.8875781E


Stará Novalja


Dovolená Stará Novalja


Ubytování Stará Novalja


Apartmány Stará Novalja


Chorvatsko Stará Novalja


Kam k moři


Skryjská jezírka


Dovolená Stará Novalja, Ubytování Stará Novalja, Apartmány Stará Novalja, Chorvatsko Stará Novalja.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit