Chorvatsko Stará Novalja

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Chorvatsko Stará Novalja nabízí písečnou pláž Planjka, ideální pro malé děti, skluzavka zdarma, půjčovna šlapadel, občerstvení. U domů kolem pobřeží jsou malé písečné pláže, které se střídají s betonovými moly. Můžete navštívit také pláž Jadru na konci Staré Novalji.

Více informací:

V severní části ostrova Pag

V severní části ostrova Pag se nachází zátoka a bývalá malá osada Stará Novalja. V období rozmachu turistického ruchu v Chorvatsku se při jejím severním břehu rozrostly rodinné apartmánové domy, které v současnosti tvoří, spolu s pozůstatky dřívějšího osídlení, oblíbené prázdninové letovisko. Cestu autem do těchto míst najdete snadno, když se vydáte po silnici vedoucí kolem současného města Novalja a podle směrových ukazatelů pak odbočíte doprava směrem ke Staré Novalji.

Ještě před vjezdem do osady

Ještě před vjezdem do osady Stará Novalja Vás přivítá malá, avšak hezká a upravená písečná pláž Planjka. Nachází se vlevo od silnice. Na opačné straně pak můžete na provizorním parkovišti odstavit auto. Zejména dětem se bude toto místo zamlouvat, neboť si budou moci hrát na písečném břehu a případně využívat zdarma dětskou skluzavku. Na této pláži si lze také pronajmout slunečník, lehátko, vodní šlapadlo a občerstvit se v malém bufetu. Pláž Planjka je jednou z nejoblíbenějších pláží na Pagu, v letní turistické sezoně hojně využívána, v neposlední řadě také díky své dobré dostupnosti a pozvolnému vstupu do moře s písčitým dnem.

Když se pak vydáte

Když se pak vydáte dále do vesnice po silnici, která prochází obcí Stará Novalja, budete po Vaší levé straně míjet kostelík sv. Marije pocházející z 15. století, opravený do současné podoby koncem 80. let 20. století. Jediná silnice Vás pak dovede až k malému trajektovému přístavišti na samém konci osady Stará Novalja, k Dědovu mysu. Z tohoto místa budete mít možnost prohlédnout si část severovýchodního pobřeží poloostrova Lun a téměř celou zátoku Stará Novalja.

Chorvatsko Stará Novalja
Chorvatsko Stará Novalja

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

———

Otevírací doba

Celoročně

Region

Chorvatsko

Adresa

Licko-senjská župa

GPS souřadnice

44.5811061N
14.8875781E

Dovolená Stará Novalja, Ubytování Stará Novalja, Apartmány Stará Novalja, Chorvatsko Stará Novalja.

Stará Novalja

Dovolená Stará Novalja

Ubytování Stará Novalja

Apartmány Stará Novalja

Chorvatsko Stará Novalja

Dovolená Stará Novalja, Ubytování Stará Novalja, Apartmány Stará Novalja, Chorvatsko Stará Novalja.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více