Chorvatsko Vlašiči

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Chorvatsko Vlašiči nabízí překrásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Také zde uvidíte pasoucí se ovce a na moři občas místní rybáře. Oproti jiným letoviskům na ostrově Pag, je Vlašiči mnohem méně známé a navštěvované.

Vybavení

Vlašiči může nabídnout jen základní vybavení, u hlavní pláže je jedna restaurace a jeden bar. Asi 1 km od pláže jeden menší obchod a u něj kostel. U příjezdové cesty do vesničky Valšiči se nachází pěkné dětské hřiště s houpačkami. Ve vesničce Dinjiška (6 km) najdete také několik restaurací a obchod. Více obchodů, restaurací, barů, bankomaty a lékárna jsou ve 12 km vzdálené Povljaně.

Výjimečný podmořský život

Pobřeží kolem Vlašiči a Modrá laguna jsou domovem mnoha vzácných mořských živočichů. Kromě ryb tu můžete narazit na několik druhů hvězdic, mořské koníčky, vzácné mušle (kyjovky, ostranky), hvězdnatky, lilijice, mořské houby, korýše, měkkýše, sépie aj. Pro svou výjimečnou biodiverzitu byla tato oblast zařazena do mezinárodního programu na ochranu přírody – Natura 2000.

Písečná pláž ve Vlašiči

Hlavním lákadlem do Vlašiči je překrásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Je vhodná i pro malé děti a je opravdu blízko od ubytování. Z místní restaurace můžete pozorovat své děti, jak dovádějí na pláži.


Webová stránka​

www.novalja.cz


Ceník / Vstupné​

——


Otevírací doba​

Celoročně

Chorvatsko Vlašiči
Chorvatsko Vlašiči

Pokračovat ve čtení:​

Kvalita ubytování

Přestože se apartmány Vlašiči postupně renovují, žádný luxus zde nečekejte. Turismus se zde rozvíjí pozvolna, ale díky překrásné písečné pláži má jistě potenciál.

Video:​


KRAJ

Chorvatsko


ADRESA

Zadarská župa


GPS souřadnice​

44.3246458N
15.2071683E


Vlašiči


Chorvatsko Vlašiči


Dovolená Vlašiči


Ubytování Vlašiči


Apartmány Vlašiči


Kam k moři


Chorvatsko Novalja


Dovolená Vlašiči, Ubytování Vlašiči, Apartmány Vlašiči, Chorvatsko Vlašiči.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit