Kam do přírody Olomoucký kraj Cyklostezka Bečva
Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Cyklostezka Bečva nabízí poznat krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu, nebo v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete najít muzea, zámky a hrady.

Více informací:

Z Valašského Meziříčí do Tovačova

Celková délka úseku je 65 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 291 metrů, cíl je na kótě 194 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 97 metrů, úhrnné stoupání je 341 m, úhrnné klesání je 438 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek z Přerova až do Hranic (26 km) je prakticky celý vhodný na jízdu na kolečkových bruslích. Upozorňujeme ale na dlouhodobou uzavírku stezky mezi Grymovem a Oldřichovem. Objížďka je náležitě vyznačena.

Z Velkých Karlovic do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 56,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 650 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 359 metrů, úhrnné stoupání je 421 m, úhrnné klesání je 780 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek ze Vsetína do Velkých Karlovic (cca 30 km) je vhodný i na jízdu na kolečkových bruslích.

Z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 30,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 545 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 254 metrů, úhrnné stoupání je 229 m, úhrnné klesání je 483 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úseky z Valašského Meziříčí do Rožnova a z Rožnova do Dolní Bečvy (celkem cca 21 km) jsou vhodné i na jízdu na kolečkových bruslích.

Co očekávat

Příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách.

Video: Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva
Cyklostezka Bečva

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

zdarma

Otevírací doba

celoročně

Adresa

757 01 Valašské Meziříčí

GPS souřadnice

49.4688967N
17.9570006E

Bečva na kole, Cyklotrasa Bečva, Cyklostezce Bečva, Délka cyklostezky Bečva, Cyklostezka Bečva.

Bečva na kole

Cyklotrasa Bečva

Cyklostezce Bečva

Cyklostezka Bečva

Délka cyklostezky Bečva

Bečva na kole, Cyklotrasa Bečva, Cyklostezce Bečva, Délka cyklostezky Bečva, Cyklostezka Bečva.

Reklama

Mohlo by se vám líbit