Cyklostezka Bečva

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Cyklostezka Bečva nabízí poznat krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu, nebo v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete najít muzea, zámky a hrady.

Z Valašského Meziříčí do Tovačova

Celková délka úseku je 65 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 291 metrů, cíl je na kótě 194 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 97 metrů, úhrnné stoupání je 341 m, úhrnné klesání je 438 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek z Přerova až do Hranic (26 km) je prakticky celý vhodný na jízdu na kolečkových bruslích. Upozorňujeme ale na dlouhodobou uzavírku stezky mezi Grymovem a Oldřichovem. Objížďka je náležitě vyznačena.

Z Velkých Karlovic do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 56,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 650 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 359 metrů, úhrnné stoupání je 421 m, úhrnné klesání je 780 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek ze Vsetína do Velkých Karlovic (cca 30 km) je vhodný i na jízdu na kolečkových bruslích.

Z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 30,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 545 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 254 metrů, úhrnné stoupání je 229 m, úhrnné klesání je 483 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úseky z Valašského Meziříčí do Rožnova a z Rožnova do Dolní Bečvy (celkem cca 21 km) jsou vhodné i na jízdu na kolečkových bruslích.


Webová stránka​

www.cyklostezkabecva.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Cyklostezka Bečva
Cyklostezka Bečva

Pokračovat ve čtení:​

Co očekávat

Příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách.

Video:​


KRAJ

Olomoucký kraj


ADRESA

757 01 Valašské Meziříčí


GPS souřadnice​

49.4688967N
17.9570006E


Bečva na kole


Cyklotrasa Bečva


Cyklostezce Bečva


Cyklostezka Bečva


Délka cyklostezky Bečva


Kam na kole


Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana


Bečva na kole, Cyklotrasa Bečva, Cyklostezce Bečva, Délka cyklostezky Bečva, Cyklostezka Bečva.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit