DinoPark Vyškov

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

DinoPark Vyškov a ZOO PARK Vyškov představují ideální spojení, jak poznat dávno vyhynulé druhohorní obry a současnou faunu se zaměřením na domácí domestikovaná zvířata. Desítky modelů v životních velikostech, 4D Kino s panoramatickým filmem v ceně vstupenky, absolutně ojedinělá visutá lanová dráha DinoBike, která vám umožní pohled na DinoPark z ptačí perspektivy, a to výčet atrakcí teprve začíná, přijďte se přesvědčit. Ze zooparku a zpět vás zdarma převeze unikátní silniční vláček DinoExpres.

Každý DinoPark je jiný

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

3D Kino

V každém parku je umístěno 3D Kino s trojrozměrným filmem vyrobeným speciálně pro DinoPark. Vstupné do kina je obsaženo v ceně vstupenky do DinoParku.

Každý rok nové scény, nové modely, nová překvapení a zábava

DinoPark každoročně připravuje novinky v podobě nových modelů a scén, ale i netradičních herních a zábavných prvků.


Webová stránka​

www.dinopark.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

9:00–18:00

Nejlepší Dinopark v ČR
Nejlepší Dinopark v ČR

Pokračovat ve čtení:​

DinoExpres

Do DinoParku je ze ZOO návštěvník převezen DinoExpresem – zvláštním vlakem. V DinoParku může návštěvník zůstat jak dlouho chce a pak jednoduše nasednout do „DinoExpresu“ a nechat se odvézt zpět. Přímo v prostoru DinoParku není vstup pro veřejnost ani parkoviště, je tedy nutné jít přes ZOO PARK.

Vstupné je kompletní, v DinoParku ani ZOO PARKU se návštěvník nesetká se skrytými poplatky. V ceně vstupenky je zahrnuto: vstupné do DinoParku, vstupné do ZOO PARKU, jízda DinoExpresem ze ZOO PARKU do DinoParku a zpět, vstupné do 4D Kina, použití WC.
Přeprava dětských kočárků nebo invalidních vozíků je v DinoExpresu možná. Druhý vůz má vzadu dvě speciální místa. O asistenci požádejte náš personál.

V případě deště používáme namísto vláčku DinoExpres klasický autobus. V zimním období není možné DinoPark navštívit, rovněž DinoExpres ani 4D Kino nejsou v provozu.

Paleontologické hřiště

Dětské paleontologické hřiště je součástí každého DinoParku. K objevení kostry prehistorického tvora ukrytého v písečných hlubinách potřebují malí návštěvníci štětec, lopatku a notnou dávku trpělivosti. To jsou nezbytné nástroje pravého paleontologa.

Wollemia Nobilis

Unikátem světového významu je od roku 2006 v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina WOLLEMIA NOBILIS. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 mil. lety.

Cesta do minulosti země

Cesta do minulosti Země je malý pavilon se skutečnými artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek. Můžete zde obdivovat skutečného třetihorního škorpióna, otisk křídel pravěkých vážek, fosílie přesliček nalezených na našem území, imitaci skutečného paleontologického výkopu a mnoho dalšího. Pavilon je vystavěn ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni a vedoucím jeho paleontologického oddělení RNDr. Josefem Pšeničkou, PhD.

Dětské atrakce

DinoPark nejsou jen modely dinosaurů v životních velikostech, ale také množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Které z dětí by se nechtělo podívat na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky, v Paleontologickém hřišti odhalit ukrytou kostru pravěkého tvora, bavit se s dalšími dětmi na prolézačkách a houpadlech, nebo si udělat unikátní fotku do rodinného alba v našem fotosaurovi. Nejen toto, ale i mnoho dalšího je připraveno v každém z DinoParků pro naše nejmenší návštěvníky. Pro dětský úsměv a rozzářené oči děláme v DinoParcích vše.

Ukazuje tajemný svět druhohor

Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Svoji roli si také zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Bouzov nabízí k pronájmu velké množství rozmanitých interiérů – sálů, síní a nádvoří.

Vše pro pohodlí dětí i rodičů

Ve všech DinoParcích je k dispozici občerstvení, dětská hřiště, parkování, DinoShop s dinosauřími suvenýry. Děti si budou hrát a rodiče relaxovat.

DinoPark je vhodný pro děti každého věku

Nejmenší, malí i velcí návštěvníci najdou v DinoParku to, co je právě baví a zajímá. DinoPark poskytuje dětem zábavu, ale i poznání.

4D kino

Unikátní 4D Kino je součástí každého DinoParku. Jedná se o technicky náročné zařízení, které dokáže promítat 2 obrazy současně, čímž vzniká dojem plastičnosti obrazu. Návštěvník prostřednictvím zapůjčených 3D polarizačních brýlí dokáže film vnímat plasticky s iluzí trojrozměrné projekce. Film byl vyráběn speciálně pro DinoPark a je promítán pouze zde. Vstupné do 4D Kina se neplatí a je obsaženo v ceně vstupenky.

Dinobike

Visutá lanová dráha DinoBike – unikátní výprava nad hlavami dinosaurů. Díky této nové atrakci mají návštěvníci možnost shlédnout na DinoPark Vyškov z ptačí perspektivy, a to doslova! Projížďka nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11 m bude nezapomenutelným zážitkem pro každého odvážlivce. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů má délku 312 metrů a může se na ní současně pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou.

Hlavním prvkem celé speciální konstrukce je nosné lano napnuté na šestnácti sloupech. Toto lano je ideálně předepnuté tak, aby při průjezdu jezdce docházelo pouze k minimálnímu průvěsu a šlapání tak bylo stále stejně namáhavé. Kola mají univerzální velikost s nastavitelnou vzdáleností šlapacího středu a jsou tak schopná nabídnout komfortní svezení pro každého návštěvníka od 150 do 200 cm výšky, při maximální váze do 100 kg. Cena této atrakce, (unikátní a ojedinělé v celé střední Evropě!), je 100,–/jízda, při které budete moci cca 15 minut nerušeně projíždět nad hlavami druhohorních velikánů a vychutnávat si tak pohled na DinoPark Vyškov, který dosud nebyl možný.

Cesta do parku

AUTEM:
Z hlavního průtahu Vyškovem odbočit u prodejny LIDL ve směru od Olomouce doleva na parkoviště u ZOO. Cesta celým Vyškovem je značena hnědými informačními směrovkami s nápisem ZOO PARK.

PĚŠKY Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ:
Jděte ulicemi Brněnská–Hřbitovní–Cukrovarská až k hlavnímu vchodu ZOO. Cca 300 m.

PĚŠKY Z VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ:
Jděte ulicemi Nádražní–Hřbitovní–Cukrovarská až k hlavnímu vchodu ZOO. Cca 300 m.

Video:​


ZOO Vyškov, DinoPark Vyškov, ZOO Park Vyškov, Vyškov Dino Park, Dino Park Vyškov.


KRAJ

Jihomoravský kraj


ADRESA

Cukrovarská 9
682 01 Vyškov


GPS souřadnice​

49.2740403N
16.9978886E


ZOO Vyškov


DinoPark Vyškov


ZOO Park Vyškov


Vyškov Dino Park


Dino Park Vyškov


Kam s dětmi


Kam na výlet v dešti


ZOO Vyškov, DinoPark Vyškov, ZOO Park Vyškov, Vyškov Dino Park, Dino Park Vyškov.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit