Dívčí hrady

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Dívčí hrady – Hradiště Děvín – Ctirad nabízí krásné, tedy nejkrásnější vyhlídkové místo s pohledem na Prahu. Jestli plánujete krásný výlet do přírody v Praze s dětmi, se psem nebo na kole, tak jste na správném místě. Čeká na vás krásná procházka v přírodě a to s nejkrásnější vyhlídkou.

Ctirad

Ctirad se nachází na severním okraji návrší Děvín nad Zlíchovem. Vegetace je tvořena převážně rostlinnými společenstvy skal a strmých strání. Území bez potřebné péče je ohroženo zarůstáním křovinami.

Dívčí hrady

Dívčí hrady se označuje severní část kopce, k vilové čtvrti z jihu přiléhá přírodní památka Ctirad. Jižní část kopce s vrcholem Děvín patří do přírodního parku Dalejské a Prokopské údolí.

Hradiště Děvín

Děvín je výrazný vrch v Praze nad levým břehem Vltavy, na rozhraní Hlubočep a Radlic. Na Děvíně, v místě zvaném Dívčí hrady, se nachází vodárenský areál z roku 1976, určený pro zásobování Jihozápadního Města vodou. Na západní straně samotného hřbetu Děvína se nachází několik výrazných terénních nerovností z dob Pražského povstání na konci druhé světové války, kdy zde probíhaly boje mezi ruskými oddíly Vlasovců a ustupující německou armádou.


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Dívčí hrady - Hradiště Děvín - Ctirad
Dívčí hrady – Hradiště Děvín – Ctirad

Pokračovat ve čtení:​

Dostupnost MHD

Dobrá dostupnost je z autobusové zastávky Prosluněná. Nebo se na Dívčí hrady dostanete z Radlické ulice, zde se nachází stanice metra Radlická. Autobusová linka 231 a autobusová linka 153, která zajíždí až na zastávku Nad Dívčími Hrady a spojuje Dívčí Hrady, Malvazinky a zastávku tramvají U Zvonu.


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

Nový Zlíchov 2600/13
150 00 Praha 5-Smíchov


GPS souřadnice​

50.0511794N
14.4043714E


Děvín


Ctirad


Hradiště Děvín


Dívčí hrady Praha


Dívčí hrady v Praze


YouTube


Kam na procházku


Tipy kam na výlety


Ctirad, Hradiště Děvín, Dívčí hrady Praha, Dívčí hrady v Praze.


Dívčí hrady

Reklama

Mohlo by se vám líbit