Harrachov lanovka

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Harrachov lanovka DELTA, ALFA a vlek Amálka, Zákoutí a Doplik. Dopravu na Čertovu horu vám zajistí dvě 4sedačkové lanovky kde na vás už čeká Červená, Černá a Modrá sjezdovka. Lyžařský vlek Doplik vás vyveze do spodní části Červené sjezdovky, zde sjezdovka přechází do mírného profilu a je vhodná pro děti, začátečníky a méně zdatné lyžaře.

LANOVÁ DRÁHA DELTA 1

Původní dvousedačková lanová dráha Delta byla postavena v roce 1983 před Mistrovstvím světa v letech na lyžích. Měla dvě mezistanice, které zajišťovaly obslužnost pro areál můstků v době závodů. Po bezmála 20 letech byla v roce 2002 nahrazena novou, už čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem. V zimním období zajišťuje přepravu lyžařů na sjezdovky, v letním období pak zajišťuje přepravu pěších osob a cyklistů na Čertovu horu.

LANOVÁ DRÁHA ALFA 2

Lanová dráha Alfa nahradila původní vleky v Rýžovišti. Do provozu byla uvedena v roce 1997 a v té době to byla jediná čtyřsedačková lanovka v Harrachově. Lanová dráha má pohyblivý nástupní koberec a zajišťuje obslužnost lyžařů z Rýžoviště na sjezdovky. V letním období je mimo provoz. Délka: 900 m.

LYŽAŘSKÝ VLEK DOPLIK 3

Lyžařský vlek Doplik byl postaven na nejmírnější části sjezdovky Červené II. v centru. Přes den slouží začínajícím, méně zdatným lyžařům a dětem. Po skončení provozu lanovek je na něm provozováno večerní lyžování.


Webová stránka​

www.skiareal-harrachov.cz


Ceník / Vstupné​

od 60 Kč


Otevírací doba​

Hlavní pokladny
7.30-16.00

Večerní lyžování
16.00-20.00

Harrachov lanovka
Harrachov lanovka

Pokračovat ve čtení:​

LYŽAŘSKÝ VLEK AMÁLKA 4

Lyžařský vlek ve skiareálu Amálka se nachází na Rýžovišti vedle hotelu Fit-Fun. Je přístupný z Modré sjezdovky. Denní provoz i večerní lyžování. Délka: 360 m.

LYŽAŘSKÝ VLEK ZÁKOUTÍ 5

Lyžařský vlek ve skiareálu Zákoutí. Nachází se na svahu nad koupalištěm v lokalitě Zákoutí. Denní provoz i večerní lyžování. Délka: 200 m.

Video:​


KRAJ

Liberecký kraj


ADRESA

Harrachov 225
512 46 Harrachov


GPS souřadnice​

50.7614242N
15.4321475E


Harrachov lanovka


Lanovka Harrachov


Čertova hora lanovka


Lanovka Čertova hora


Lanová dráha Harrachov


Kam na hory


Harrachov sjezdovky


Harrachov lanovka, Lanovka Harrachov, Čertova hora lanovka, Lanovka Čertova hora, Lanová dráha Harrachov.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit