Hrad Bouzov

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Bouzov je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1896-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech – zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark a karneval.

Historie

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Hradním příkopem

Netradiční prohlídka, která návštěvníkům nabídne pohled na hrad jak jej neznají. Prohlídka vede téměř po celém obvodu hradu a absolvovat ji mohou i pejsci na vodítku s doprovodem.

Hrad se představuje II.

Prohlídka je v provozu v době, kdy z důvodu uzavření rytířského sálu je omezen provoz na základním okruhu Hrad se představuje a na velkém okruhu Hrad Bouzov.


Webová stránka​

www.hrad-bouzov.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

10.00 – 16.00

Hrad Bouzov
Hrad Bouzov

Pokračovat ve čtení:​

Dětská trasa s Ohnivcem

Dětská prohlídka s pohádkovou postavou Ohnivce pro předškolní děti. Trasa s kostýmovaným průvodcem, obsahově přizpůsobená dětem (od 3 – 6 let), které na konci prohlídky získají rytířský glejt.

Svatby

V prostorách hradu je možno uzavřít občanský i církevní sňatek. Svatební obřady probíhají obvykle od dubna do října v rytířském sále. V ceně obřadu je započítána základní květinová výzdoba, přípitek pro snoubence a svědky, povolení k fotografování a natáčení pro soukromé účely, reprodukovaná hudba, krátkodobé parkování v hradním park.

Parkoviště

Parkoviště je vzdáleno 300 metrů od hradu.

Cesta na hrad

1) Autem:

Jedete-li z Olomouce, vydejte se po silnici č. 35 směrem na Hradec Králové. Po 19-ti kilometrech sjedete na exitu 248 a na kruhovém objezdu vyjeďte 3. výjezdem na silnici č. 635 a pokračujte asi 300 metrů. Odbočte doleva na silnici č. 373 a po 6,9km odbočte doprava na silnici č. 37313 a pokračujte rovně až na Bouzov.

Jedete-li z Hradce Králové, vydejte se po silnici č. 35 směrem na Vysoké Mýto. V Holicích na kruhovém objezdu pokračujte druhým výjezdem směrem na Litomyšl. Pokračujte stále rovně až do Moravské Třebové, kde kruhový objezd opustíte 2. výjezdem směr Mohelnice. V mohelnici se budete držet mírně vpravo stále po silnici č. 35 a dál asi po 1,6 kilometru sjedete směr Loštice. V Lošticích se dáte doprava a potom už přímo po značení na Bouzov.

2) Autobusem:

Z Olomouce se na Bouzov lze dostat i autobusovou dopravou z Hlavního nádraží s pravidelnými odjezdy. Počítejte však, prosím, s omezeními, které jsou způsobené podmínkami dopravce.

Magické kouzlo hradu

Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Svoji roli si také zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Bouzov nabízí k pronájmu velké množství rozmanitých interiérů – sálů, síní a nádvoří.

Hrad se představuje

Trasa okruhu: Stará kancelář, jídelna velmistra, sloupová síň, obývací jídelna pro hosty, podsebití, Alžbětino křídlo, knížecí pokoje, lovecká síň, rytířský sál, kapitulní síň, kaple, zbrojnice. Prohlídkový okruh je přístupný od dubna do října podle provozní doby.

Hrad Bouzov

Velký prohlídkový okruh, který vás provede reprezentačními a obytnými prostorami hradu sloužícího v 19. a začátkem 20. století jako sídlo Řádu německých rytířů.

Hrad z ptačí perspektivy

Výstup na nejvyšší místo hradu Bouzova ochoz věže Hlásky.

Jak se staví středověký hrad

Zázemí hradu a ubytování služebnictva. Místa, kde žili lidé o nichž historie nepíše, ale bez kterých by se chod hradu zastavil. Pouze online prodej vstupenek.

Výstava ve sklepení na Bouzově

Tématická prohlídka hradního sklepení v severním paláci. Procházka severním sklepením hradu oživená výstavou. Ve sklepení potkáte princezny, draka a další postavy z českých pohádek.

Hrad Bouzov křížem krážem

Výběrový prohlídkový okruh vás provede hradem od sklepení až po půdu. Pouze oline prodej vstupenek.

Večerní kostýmované prohlídky na Bouzově

Přijďte se bát v posledním zářijovém týdnu na hrad Bouzov. Tajemné prohlídky při svitu svíček jsou doprovázeny strašidelnými výstupy. Budeme se na vás těšit každý večer od 18.00 – 20.00.

Pro děti i dospělé máme připravenou strašidelnou dílnu již od 17.00 hodin, kde si budete moci zpříjemnit čekání na prohlídku.

Video:​


Bouzov věž, Bouzov hrad, Hrad Bouzov, Výlet na hrad Bouzov, Historie hradu Bouzov.


KRAJ

Olomoucký kraj


ADRESA

Bouzov 8
783 25 Bouzov


GPS souřadnice​

49.7049386N
16.8893872E


Bouzov věž


Bouzov hrad


Hrad Bouzov


Výlet na hrad Bouzov


Historie hradu Bouzov


Kam na hrad


Hrad Český Šternberk


Bouzov věž, Bouzov hrad, Hrad Bouzov, Výlet na hrad Bouzov, Historie hradu Bouzov.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit