Hrad Kokořín

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky. Na hradě můžete navštívit dva prohlídkové okruhy a jestli Vás lákají romantické hradní zříceniny? Pak určitě navštivte hrad Kokořín! Romanticky založené páry mohou na hradě Kokoříně uzavřít civilní sňatek.

Hrad nabízí návštěvníkům dvě prohlídkové trasy

I. prohlídkový okruh
prohlídka s průvodcem – starý palác

II. prohlídkový okruh
samostatná vyhlídka z věže

Historie hradu Kokořín

V roce 1896 kokořínské panství včetně zříceniny kupuje Václav Špaček, šlechtic ze Starburgu, a v roce 1911, za pomoci předních historiků zahajuje rozsáhlou rekonstrukci hradu. Tu dokončuje v roce 1918 jeho syn Jan, který původní koncepci kulturně-vlasteneckého poslaní rozšířil i o funkci rodinného památníku. Po roce 1950, na základě zákonů o pozemkové reformě, přešel hrad do držení státu.

Teprve v roce 2006 se hrad vrací do rukou dědiců rodu Špačků, kteří hodlají navázat na rodovou tradici a nadále zachovat tuto oblíbenou památku pro veřejnost.

Svatební obřady

Romanticky založené páry mohou na hradě Kokoříně uzavřít civilní sňatek. Obřady se konají v tzv. Brožíkově síni v prvním patře nového paláce.

Svatební obřady se na hradě konají od dubna do října zpravidla v pátek a sobotu mezi 10. a 15. hodinou. Termíny obřadů a úřední záležitosti zajišťuje matrika Obecního úřadu Vysoká.


Webová stránka​

www.hrad-kokorin.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

od dubna do října

Hrad Kokořín
Hrad Kokořín

Pokračovat ve čtení:​

Jak se dostanete na Kokořín?

Autem se k hradu dostanete bez problémů hned ze tří směrů – od Prahy přes Mělník, z Dubé a od Mladé Boleslavi. Auto zanecháte na posledním parkovišti pod hradem, kde zaplatíte za parkování a poté se vydáte po vlastních nohách vzhůru k hradu.

Video:​


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

277 23 Kokořín


GPS souřadnice​

50.4403325N
14.5766742E


Kokořínsko


Hrad Kokořín


Kokořín Hrad


Kokořín výlet


Kokořín hrad otevírací doba


Hrad Kost


Kam na hrad


Babiččin dvoreček, Zámek Doudleby nad Orlicí.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit