Hrad Kost

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Kost tak podzámčí je vhodné pro procházky, výlety a posezení. Hrad leží v krajině, které se pro její půvaby právem říká Český ráj. Hrad je považován za jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v České republice. Původ hradu se datuje do 14. století, kdy si Beneš z Vartemberka nechává na skalním ostrohu uprostřed tří údolí vybudovat malou dřevěnou tvrz s obrannou kamennou věží.

I. OKRUH – 60 minut

Rodina Kinských v Čechách. Okruh Rodina Kinských v Čechách vás zavede do hradních paláců. Zhlédnete zde zbrojnici s kolekcí pušek, pistolí a zbraní a představí se vám významní členové rodu. V rámci tohoto okruhu také navštívíte všechna hradní nádvoří, kapli sv. Anny a černou kuchyni.

II. OKRUH – 60 minut

Okruh s mučírnou nabízí prohlídku hradních sklepení s výkladem hrdelního práva a soudnictví v Čechách v 16. až 18. století. Kromě mučírny uvidíte všechna hradní nádvoří, barokní sál s původním štukovým stropem ze 17. století, kapli sv. Anny a černou kuchyni.

III. OKRUH – 30 minut

Zkrácený – bezbariérový. Jedná se o doplňkový okruh, v rámci kterého navštívíte pouze hradní nádvoří a kapli sv. Anny. Termíny: Tento okruh je přístupný pouze v červenci a srpnu. Z POHÁDKY DO POHÁDKY – 35 minut.


Webová stránka​

www.kost-hrad.cz


Ceník / Vstupné​

od 80 Kč


Otevírací doba​

od 10:00 do 16:00

Hrad Kost
Hrad Kost

Pokračovat ve čtení:​

Princezna Karolína

Okruh s princeznou Karolínou je určený pro menší děti, kdy se vám představí pohádky z Kosti. V rámci okruhu uvidíte všechna hradní nádvoří, kapli a komnatu princezny. Výklad je velice zajímavý a poutavý.

Video:​ Hrad Kost

Hrad Kost

KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Sobotka 507 43
Podkost 1


GPS souřadnice​

50.490243N
15.135106E


Hrady


Hrad Kost


Hrad Český Ráj


Český Ráj Hrady


Kam na hrad


Město Štramberk


Televizní vysílač Ještěd


Hrad Kost, Hrad, Hrady, Český Ráj Hrady, Hrad Český Ráj.


Hrad Kost

Reklama

Mohlo by se vám líbit