Hrad Křivoklát

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Křivoklát úžasným způsobem spojuje historii i současnost. Na prohlídce vás čeká cesta časem z dávného středověku až do 20. století. Čeká na Vás nádherná hradní kaple, Královský a Rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, knihovna obsahující na 52 tisíc svazků, fürstenberské muzeum a obrazárna, proslulé vězení a mučírna s mučícími nástroji, monumentální Velká válcová věž s loveckými sbírkami a výhledem do okolí, příjemná procházka po hradbách, věž Huderka s černou kuchyní a vyhlídkovým ochozem, hejtmanství s příležitostnými výstavami, to vše a ještě mnohem více je hrad Křivoklát, národní kulturní památka.

Více informací:

Gotické paláce – 45 minut

Zkrácená prohlídka, vhodná pro rodiče s dětmi – nejstarší jádro hradu -gotika Během prohlídky Gotické paláce návštěvníci uvidí II. nádvoří, Stříbrnici, vězení, hladomornu, kapli, Rytířský sál, Královský sál a lapidárium. Zkrácená prohlídka, vhodná pro rodiče s dětmi.

Celým hradem

Prohlídka II. hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, kaple, Rytířského a velkého Královského sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové, hradního fürstenberského muzea, hradeb a Velké válcové věže.

Výstava Benzinová pumpa

Nejnovější expozice připomíná originální čerpací stanici z 30.let 20. století. Na realizaci se podílel Milan Bednařík se svým grafickým návrhem.

Výstava Můj stát

Od června 2016 nabízí hrad Křivoklát nový edukační program ve formě výstavy s názvem Můj stát, aneb Putování s českým lvem za sedmi státními symboly. Poutavou formou se děti seznámí se všemi symboly české státnosti.

Řezbářství – Michaela Pospíšilová

Mincovna a jiná drobná řemesla. Vlastnoruční ražby mincí s námětem Křivoklátu nebo dukátu Karla IV. Možnost odrátování starého hrnce, nebo zakoupení nové keramiky.

Svatby na hradě Křivoklátě

Hrad Křivoklát nabízí pro účely svatebních obřadů své prostory. K dispozici je obřadní síň v přízemí severního křídla horního hradu. Místnost je zaklenuta dvěma poli křížové klenby, vybavena elektrickými varhanami, moderní hudební aparaturou.

Výstava ryb

V předpolí hradu, ve sklepení bývalého hradního pivovaru je od července 2017 nová výstava sladkovodních ryb, volně žijících v českých vodách. Velká akvária s živými rybami nadchnou nejen děti, ale i dospělé.

Cesta autem

Dálnice D5, exit 14 – Beroun, dále směr Nižbor, Křivoklát
rychlostní silnice R6, exit 25 – Slaný, dále směr Lány, Křivoklát.

Gotické paláce – 80 minut

Prohlídka II.hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, dále kaple, Rytířského a Královského sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované osobnosti Filipíny Welserové a hradního fürstenberského muzea.

Na hradby a velká věž

Volný prohlídkový okruh bez průvodce. Prohlídka hradeb a expozice ve velké věži, spojená s vyhlídkou do okolí hradu.

Výstava Cesta legionáře

Cesta legionáře výstava mapuje poslední období našeho státu před vznikem Československé republiky. Výstava je součástí projektu Legie 100, který připravuje ČSOL ke stému výročí vzniku republiky a jehož cílem je připomenout zásadní historické zásluhy československých legionářů.

Výstava Vstupte do obrazu

Výstava děl vzniklých v předešlých ročnících Křivořezání.

Středověká kamenická huť

Středověká kamenická huť nabízí expozici kamenického řemesla v Purkrabství na I. nádvoří hradu Křivoklát.

Hradní atmosféra v noci

Hradní atmosféru máte možnost okusit i v noci, můžete si zarezervovat ubytování, vybrat si můžete Četnickou stanici, byt U Liščí bašty a apartmán Magistra Kelleyho. Sezona pro ubytování je celoroční a ubytováním formou dárkových poukazů můžete svým blízkým připravit i nečekaný zážitek!

Výstava Vstupte do obrazu

Výstava děl vzniklých v předešlých ročnících Křivořezání.

Cesta vlakem

Praha – Plzeň, výstupní stanice Beroun, dále po trati Beroun – Rakovník, zastávka Křivoklát.

Kladno – Rakovník, výstupní stanice Rakovník, dále po trati Rakovník – Beroun, zastávka Křivoklát.

Křivoklát Hrad, Hrad Křivoklát, Křivoklát mapa, Křivoklát otevírací doba, Hrad Křivoklát zajímavost.

Hrad Křivoklát
Hrad Křivoklát

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

Otevírací doba

27. 6.–30. 6.
út–ne 9.00–17.00

1. 7.–31. 8.
út–ne 9.00–18.00

1. 9.–30. 9.
út–ne 9.00–17.00

1. 10.–31. 10.
út–ne 9.00–16.00

Adresa

Křivoklát 47
270 23 Křivoklát

GPS souřadnice

50.0378419N
13.8722575E

Křivoklát Hrad, Hrad Křivoklát, Křivoklát mapa, Křivoklát otevírací doba, Hrad Křivoklát zajímavost.

Křivoklát Hrad

Hrad Křivoklát

Křivoklát mapa

Křivoklát otevírací doba

Hrad Křivoklát zajímavosti

Křivoklát Hrad, Hrad Křivoklát, Křivoklát mapa, Křivoklát otevírací doba, Hrad Křivoklát zajímavost.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více