Hrad Loket mapa

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Loket mapa, vstupné, otevírací doba, zajímavosti o hradě který sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení. Krátce po roce 1989 byl otevřen pro veřejnost, prohlídková trasa vede přes expozice porcelánu, sbírky bývalého městkého muzea, muzeum zbraní až po prostory bývalé věznice, kde je nyní působivá a autentická výstava útrpného práva.

LOKETSKÉ SBÍRKY

V markrabství hradu jsou umístěny exponáty z navrácených loketských sbírek. Pokochat se můžete nábytkem z třech předchozích staletí, starou loketskou lékárnou, dřevěnými sochami a plastikami.

ZBRANĚ

Návštěvníky zaujme rozmanitá expozice historických zbraní, chladných i palných. Součástí výstavy je také široká ukázka staré vojenské výstroje a přilbic.

DOKUMENTY

Stěny slavnostního sálu jsou ověšeny zarámovanými kopiemi dokumentů z historie hradu i samotného města Loket.


Webová stránka​

www.hradloket.cz


Ceník / Vstupné​

od 90 Kč


Otevírací doba​

9:00 – 18:30

Hrad Loket mapa
Hrad Loket mapa

Pokračovat ve čtení:​

800 LET NA STRÁŽI

Poznejte hrad Loket a jeho impozantní prostory, kde se snoubí kouzelná starobylost s krásou raného středověku. Hrad Loket je prodchnut historií, kde i příznivci tajemných příběhů si přijdou na své.

ÚTRPNÉ PRÁVO

Právo útrpné je spojeno s nejtemnější dobou lidských dějin. Sestupte do ponurých vězeňských kobek, kde se středověká muka odehrávají dodnes.

Slavnostní sál

Slavnostní sál je využíván ke středověkým a svatebním hostinám, ke koncertním a divadelním představením, je možné si jej pronajmout.

ÚTRPNÉ PRÁVO

Vžijte se do kůže nebožáků, na kterých je vykonáváno středověké právo. Jedinečnou podívanou v podání pohyblivých figurín dokreslují mrazivé výkřiky a sténání trestanců.

GOTICKÉ NÁSTĚNNÉ MALBY

Poznejte unikátní nástěnné malby z dob vlády Václava IV., které byly znovu odkryty v 90. letech minulého století.

PORCELÁN

Unikátním hradním expozicím kraluje rozsáhlá sbírka porcelánu z 19. a 20. století, který byl vyroben v porcelánkách v Lokti, Horním Slavkově i jinde.

HISTORICKÉ EXPOZICE

Každý exponát má svůj příběh. Navštivte sály hradu, kde najdete stovky příběhů. Starých, ještě starších a dokonce jeden nejstarší – ten o loketském meteoritu.

UŽIJTE SI LOKET NA PLNO

Spojte prohlídku hradu s vynikajícím obědem nebo výletem po okolí.

Cesta na hrad

Až téměř k hradu se dostanete pěšky, na koni nebo na kole, po vodě, ale také třeba autem nebo vlakem.

SVATBY

V patře východního křídla lze ze slavnostního sálu sestoupit do obřadní síně. Ta je zdobena zachovalou nástěnnou malbou stráže a detailu hořící loketské hlavní brány z počátku 17. století. Strop je obložen malovanými záklopovými deskami. Stěny lemují obrazy s historickými osobnostmi. Hrad Loket nabízí čtyři verze svatebních obřadů.

Video:​


Loket hrad, Hrad Loket mapa, Hrad Loket vstupné, Hrad Loket zajímavosti, Hrad Loket otevírací doba.


KRAJ

Karlovarský kraj


ADRESA

Zámecká 67/10
357 33 Loket


GPS souřadnice​

50.1871039N
12.7542847E


Loket hrad


Hrad Loket mapa


Hrad Loket vstupné


Hrad Loket zajímavosti


Hrad Loket otevírací doba


Kam na hrad


Hrad Křivoklát


Loket hrad, Hrad Loket mapa, Hrad Loket vstupné, Hrad Loket zajímavosti, Hrad Loket otevírací doba.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit