Hrad Pernštejn

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii a vývoj sídla od jednoduchého hradu přes pozdně gotickou pevnost, renesanční palác, barokní, rokokovou a klasicistní rezidenci až po romantismus 19. století.

Od gotiky do 20. století

Prohlídkový okruh Od gotiky do 20. století provádí návštěvníka všemi důležitými prostorami a obdobími hradního paláce a poskytuje celkový přehled o vývoji hradu. Rezervace není povinná, ale pokud nechcete čekat, doporučujeme ji. Termíny prohlídek dle okamžitého zájmu, maximální interval 40 minut. Okruh je v provozu poslední víkend v červnu a od července již s výjimkou pondělků každý den (mimo října).

Hradní nádvoří

Prohlídka čtyř hradních nádvoří, exteriérů velkolepé architektury, příležitostných výstav a některých menších interiérů dle denní nabídky. Výstavy a menší interiéry se uzavírají s koncem provozní doby. Při zakoupení vstupenky na okruhy v hradním paláci (1,2 a 4) je okruh již v ceně této vstupenky. Prohlídka bez průvodce, začátky prohlídek nejsou pevně stanoveny.

Hrad a poslední soukromí majitelé Mittrowští

Mimořádný prohlídkový okruh provede návštěvníky prostorami, které nelze zařadit z technických důvodů do základního okruhu. Instalace je zaměřena na poslední šlechtický rod na hradě, hrabata Mittrowské z Nemyšle (a tedy na 19. století na hradě). Je určen pro milovníky a znalce historie. Pouze pro fyzicky zdatné osoby, starší 12 let. Vstupné je jednotné, nelze uplatnit slevy a volné vstupy, ani v rámci „Klíče k památkám“. Uvedená délka prohlídky je pouze orientační. Prohlídka není k dispozici v cizím jazyce. Prohlídka není k dispozici v cizím jazyce. Pouze na rezervaci, proto nevypisujeme termíny. Na prohlídku není možno zakoupit vstupenku on line.


Webová stránka​

hrad-pernstejn.eu


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

10.00 – 16.00

Hrad Pernštejn
Hrad Pernštejn

Pokračovat ve čtení:​

Parkování

Auta, motocykly a autobusy mají parkoviště pod hradem při silnici č.38710 z Nedvědice směr Rožná. Hromadné zájezdy mohou vystoupit z autobusu nahoře u hradu u autobusové zastávky a bus pak zaparkovat dole na parkovišti a po prohlídce si autobus přivolat opět nahoru. Další vjezd ke hradu nahoře blokuje el. závora. Individuální návštěvníci mohou ke hradu vystoupat po síti parkových a lesních cest, asi 15 až 25 minut dle fyzické zdatnosti, převýšení cca 70 m. Invalidům je umožněno parkování u hradu, je však nutno vyzvednout si parkovací lístek dole na parkovišti.

Zkrácený okruh

Prohlídkový okruh je zkrácenou a proto lacinější verzí prvního okruhu. Vynechává druhé a třetí patro, nicméně provádí návštěvníka velmi atraktivními prostorami od vyhlídkové věže přes první patro do hradní knihovny. Je vhodný pokud máte málo času, nebo děti, které nevydrží delší prohlídku. Rezervace není povinná, ale pokud nechcete čekat, doporučujeme ji. Termíny prohlídek dle okamžitého zájmu, maximální interval 40 minut.

Ztratila se bílá paní

Interaktivní prohlídka paláce pro děti 4 – 6 let. V průběhu prohlídky děti hledají ve spolupráci s průvodcem indicie a plní jednoduché úkoly, za odměnu se jim na konci prohlídky zjeví bílá paní (projekce, nehraje ji herečka). Upozorňujeme, že vzhledem k tomu, že se jedná o speciální „dětskou“ prohlídku, platí i děti předškolního věku a správa hradu si vyhrazuje právo omezit počet dospělých v doprovodu dítěte. Prohlídka je koncipována spíše pro jednotlivé rodiny, pro hromadné zájezdy mateřských a základních škol není vhodná. Prohlídka není k dispozici v cizím jazyce. Pouze na rezervaci, proto nevypisujeme termíny.

Stavebně historický vývoj hradu

Mimořádný prohlídkový okruh provede návštěvníky prostorami, které nelze zařadit z technických důvodů do základního okruhu. Instalace je zaměřena na stavebně historický vývoj hradu od nejstarších dob. Zavede tak návštěvníka do sklepů, stavebně zajímavých míst i do krovů střech hradního paláce. Je určen pro milovníky a znalce historie. Pouze pro fyzicky zdatné osoby, starší 15 let. Vstupné je jednotné, nelze uplatnit slevy a volné vstupy, ani v rámci „Klíče k památkám“. Uvedená délka prohlídky je pouze orientační. Prohlídka není k dispozici v cizím jazyce. Pouze na rezervaci, proto nevypisujeme termíny. Na prohlídku není možno zakoupit vstupenku on line.

Video:​


Perštejn, Hrad Pernštejn, Pernštejn hrad, Pernštejn pověsti, Pernštejn parkování.


KRAJ

Jihomoravský kraj


ADRESA

Nedvědice – Pernštejn


GPS souřadnice​

49.4509142N
16.3182508E


Perštejn


Hrad Pernštejn


Pernštejn hrad


Pernštejn pověsti


Pernštejn parkování


Kam na hrad


Tipy kam na výlety


Perštejn, Hrad Pernštejn, Pernštejn hrad, Pernštejn pověsti, Pernštejn parkování.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit