Hrad

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrad a okolí nabízí užasný výlet nejen pro děti. Věděli jste, že největším hradem v České republice a zároveň jedním z největších hradů na světě je Pražský hrad? Do seznamu níže se nevejde moc tipů, proto doporučujeme v menu kliknout na TIPY KAM NA VÝLETY.


Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk má otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. V letních měsících i v pondělí. Na hradě Špilberku nečekejte klasický prohlídkový okruh po komnatách s portréty dávných majitelů. 


Zřícenina hradu Nový hrádek u Lukova

Zřícenina hradu Nový hrádek u Lukova

Zřícenina hradu Nový hrádek u Lukova se nachází na území Národního parku Podyjí. Návštěvníci shlédnou unikátně dochovaný hradební systém staršího hradu a mladší trojpodlažní hrad, ze kterého se otevírá jedinečná vyhlídka.


Hrad Lukov

Hrad Lukov

Hrad Lukov najdete v malebné přírodě. V současné době se o provoz a postupnou památkovou obnovu hradu stará Spolek přátel hradu Lukova.


Hrad Dívčí Kámen

Hrad Dívčí Kámen

Hrad Dívčí Kámen je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v České republice.


Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii a vývoj sídla.


Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1896-1910.


Pražský hrad

Pražský hrad

Pražský hrad je dnes kromě sídla hlavy státu také významnou kulturní a historickou památkou. Na Pražském hradě jsou uchovávány korunovační klenoty, pozůstatky českých králů, vzácné křesťanské relikvie, umělecké poklady a také historické dokumenty.


Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk nabízí 15 místností bohatě zařízených mobiliářem z různých stylových období, poznáte významné členy Sternberské rodiny a nahlédnete do jejich způsobu života.


Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn nabízí zachované stupňovité uspořádání jednotlivých hradních budov. Od nejníže položených provozních částí předhradí, Studniční věže a purkrabského paláce stavba pokračuje majestátním pětipodlažním Císařským palácem a nad ním stojící Mariánskou věží.


Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát úžasným způsobem spojuje historii i současnost. Na prohlídce vás čeká cesta časem z dávného středověku až do 20. století.


Hrad
Hrad
Reklama

Mohlo by se vám líbit