Hrady a zámky

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrady a zámky v ČR nabízí skvělá místa kam na výlet s dětmi. Jestli hledáte tipy kam na hrad, nebo kam na zámek, tak jste na správném místě. Může se stát že v seznamu nenajdete co hledáte, potom doporučuji v menu kliknout na TIPY KAM NA VÝLET.

Seznam: Hrady a zámky v ČR

Hrad Točník

Hrad Točník je posledním typem českých hradů, který má potlačeny obranné prvky, upřednostňuje rezidenční účel a stojí na rozhraní mezi hradem a zámkem.

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími.

 

Zámek Žleby

Zámek Žleby je velkolepé romantické sídlo rodu Auerspergů, ve kterém se dodnes nacházejí rozsáhlé sbírky zbraní, luxusního nábytku a originálních předmětů denní potřeby.

 

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených, Kašperských Hor. Jedná se o nejvýše položený královský hrad v Čechách (886 m n. m.).

Zámek Loučeň

Zámek Loučeň pro děti nabízí prohlídku zámku, a ne ledajakou, ale s knížetem, kněžnou, nebo jejich komorníkem, nadlesním, či dokonce s Bílou paní.

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii.

Zámek Lednice

Zámek Lednice a dnešní vzhled pochází tedy z let 1846-1858, kdy kníže Alois II. z Liechteinsteina usoudil, že Vídeň je pro pořádání letních slavností nevhodná a nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo.

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou kde stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a ušlechtilým dřevem. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století.

 

Hrady a zámky ČR, Hrady a zámky mapa, Tipy na výlet hrady a zámky, Nejkrásnější hrady a zámky v ČR.

Hrady a zámky ČR, Hrady a zámky mapa, Tipy na výlet hrady a zámky, Nejkrásnější hrady a zámky v ČR.

Hrady a zámky
Hrady a zámky

Hrady a zámky ČR

Hrady a zámky mapa

Tipy na výlet hrady a zámky

Nejkrásnější hrady a zámky v ČR

Hrady a zámky ČR, Hrady a zámky mapa, Tipy na výlet hrady a zámky, Nejkrásnější hrady a zámky v ČR.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více