Hrady a zámky

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrady a zámky v ČR nabízí skvělá místa kam na výlet s dětmi. Jestli hledáte tipy kam na hrad, nebo kam na zámek, tak jste na správném místě. Může se stát že v seznamu nenajdete co hledáte, potom doporučuji v menu kliknout na TIPY KAM NA VÝLET.


Hrad Točník

Hrad Točník

Hrad Točník je posledním typem českých hradů, který má potlačeny obranné prvky, upřednostňuje rezidenční účel a stojí na rozhraní mezi hradem a zámkem.


Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími.


Zámek Žleby

Zámek Žleby

Zámek Žleby je velkolepé romantické sídlo rodu Auerspergů, ve kterém se dodnes nacházejí rozsáhlé sbírky zbraní, luxusního nábytku a originálních předmětů denní potřeby.


Hrad Kašperk

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených, Kašperských Hor. Jedná se o nejvýše položený královský hrad v Čechách (886 m n. m.).


Zámek Loučeň

Zámek Loučeň pro děti

Zámek Loučeň pro děti nabízí prohlídku zámku, a ne ledajakou, ale s knížetem, kněžnou, nebo jejich komorníkem, nadlesním, či dokonce s Bílou paní.


Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii.


Zámek Lednice

Zámek Lednice

Zámek Lednice a dnešní vzhled pochází tedy z let 1846-1858, kdy kníže Alois II. z Liechteinsteina usoudil, že Vídeň je pro pořádání letních slavností nevhodná a nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo.


Zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou kde stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a ušlechtilým dřevem. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století.


Hrady a zámky ČR, Hrady a zámky mapa, Tipy na výlet hrady a zámky, Nejkrásnější hrady a zámky v ČR.


Hrady a zámky
Hrady a zámky

Hrady a zámky ČR


Hrady a zámky mapa


Tipy na výlet hrady a zámky


Nejkrásnější hrady a zámky v ČR


Pinterest


Kam na hrad


Kam na zámek


Hrady a zámky ČR, Hrady a zámky mapa, Tipy na výlet hrady a zámky, Nejkrásnější hrady a zámky v ČR.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit