Hrady CZ

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Hrady CZ 2021 nabízí seznam nejkrásnějších hradů v České republice. Můžete se těšit na nejznámější České hrady jako: Hrad Kost, Hrad Loket, Hrad Točník, Hrad Pecka, Pražský hrad, Hrad Bouzov, Hrad Houska, Hrad Kokořín, Hrad Křivoklát, Hrad Kašperk, Hrad Karlštejn, Hrad Pernštejn, Hrad Český Šternberk.


Hrad Kost​

Hrad Kost

Hrad Kost tak podzámčí je vhodné pro procházky, výlety a posezení. Hrad leží v krajině, které se pro její půvaby právem říká Český ráj.


Hrad Loket

Hrad Loket mapa

Hrad Loket mapa, vstupné, otevírací doba, zajímavosti o hradě který sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení.


Hrad Pecka

Hrad Pecka

Hrad Pecka sloužil původně k ochraně zemské hranice a zlatých dolů u obce Stupná, kde se těžilo po celý středověk.


Hrad Točník

Hrad Točník

Hrad Točník je posledním typem českých hradů, který má potlačeny obranné prvky, upřednostňuje rezidenční účel a stojí na rozhraní mezi hradem a zámkem.


Pražský hrad

Pražský hrad

Pražský hrad je dnes kromě sídla hlavy státu také významnou kulturní a historickou památkou. Na Pražském hradě jsou uchovávány korunovační klenoty.


Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem.


Hrad Houska

Výlet Hrad Houska

Hrad Houska je skvělý nápad jak si udělat hezký den. Můžete se těšit na ručně vyřezávané lipové mechanické peklo, jedinečné dílo volně inspirované Danteho Božskou komedií.


Hrad Kokořín

Hrad Kokořín

Hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky. Na hradě můžete navštívit dva prohlídkové okruhy a jestli Vás lákají romantické hradní zříceniny?


Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát úžasným způsobem spojuje historii i současnost. Na prohlídce vás čeká cesta časem z dávného středověku až do 20. století.


Hrad Kašperk

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených, Kašperských Hor. Jedná se o nejvýše položený královský hrad v Čechách (886 m n. m.).


Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn nabízí zachované stupňovité uspořádání jednotlivých hradních budov. Od nejníže položených provozních částí předhradí, Studniční věže a purkrabského paláce.


Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn je mimořádně zachovalý středověký hrad, který byl základnou pánů z Pernštejna. K vidění je architektonická skladba hradního paláce.


Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk nabízí 15 místností bohatě zařízených mobiliářem z různých stylových období, poznáte významné členy Sternberské rodiny a nahlédnete do jejich způsobu života.


Hrady CZ, Naše hrady, České hrady, Nejznámější hrady ČR, Nejkrásnější hrady ČR.


Hrady CZ
Hrady CZ

Hrady CZ


Naše hrady


České hrady


Nejznámější hrady ČR


Nejkrásnější hrady ČR


Pinterest


Kam na hrad


Tipy kam na výlety


Hrady CZ, Naše hrady, České hrady, Nejznámější hrady ČR, Nejkrásnější hrady ČR.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit