Jak vytáhnout klíště?

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Jak vytáhnout klíště? Na přisáté klíště zásadně nenanášejte žádné oleje nebo masti, které by ho udusily. Klíště může vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy. Klíště obecné není jen parazit sající krev, ale může také přenášet nebezpečné nemoci. Klíšťata ve vyšších vývojových stádiích již přenášejí celou řadu nebezpečných infekčních chorob – boreliózu, klíšťovou encefalitidu a ehrlichiózu.

Krok 1 – Žádné oleje nebo masti

Na přisáté klíště zásadně nenanášejte žádné oleje nebo masti, které by ho udusily. Klíště může vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy.

Krok 2 – Umyjte si ruce

Umyjte si ruce před a po vytáhnutí klíštěte.

Krok 3 – Pinzeta, kleštičky na klíště nebo speciální karta

Klíště vytahujte pinzetou, kleštičkami na klíště nebo speciální kartou, kterou ho uchopíte co nejblíže kůži a mírným tahem doplněným nejvýše kývavými pohyby pomalu vytáhneme. S klíštětem netočíme. Pinzeta nebo jiný nástroj nesmí tlačit na zadeček klíštěte.

Krok 4 – Klíštěte se nedotýkejte holýma rukama

Klíštěte se nedotýkejte holýma rukama. Pokud chcete zjistit, jestli bylo infikováno, vložte ho do igelitového sáčku a odešlete do laboratoře, nebo pomocí domácího testu zjistíte, jestli bylo infikované boréliemi. Vyšetřením infekčnosti klíštěte můžete předejít vážným následkům v případě skryté formy Vašeho onemocnění.

Krok 5 – Ranku ihned dezinfikujte

Ranku ihned dezinfikujte běžným dezinfekčním prostředkem a sledujte, jestli nedojde k zanícení.

Krok 6 – Dezinfikujte nástroje

Dezinfikujte použité nástroje.

Krok 7 – Umyjte si důkladně ruce

Umyjte si důkladně ruce teplou vodou a mýdlem.

Jak vytáhnout klíště
Jak vytáhnout klíště
JAK SPRÁVNĚ VYTÁHNOUT KLÍŠTĚ

Jak vyndat klíště


Jak odstranit klíště


Jak vytáhnout klíště


Jak správně vyndat klíště


Jak postupovat po vyndání klíštěte


Pinterest


Kam na procházku


Jak vyndat klíště, Jak odstranit klíště, Jak vytáhnout klíště, Jak správně vyndat klíště, Jak postupovat po vyndání klíštěte.


Jak vytáhnout klíště?

Reklama

Mohlo by se vám líbit