Jak vytáhnout klíště

Jak vytáhnout klíště?

Tipy: KAM DO PŘÍRODY
Publikováno: Poslední aktualizace

Jak vytáhnout klíště? Na přisáté klíště zásadně nenanášejte žádné oleje nebo masti, které by ho udusily. Klíště může vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy.

Více informací:

1)

Na přisáté klíště zásadně nenanášejte žádné oleje nebo masti, které by ho udusily. Klíště může vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy.

2)

Umyjte si ruce před a po vytáhnutí klíštěte.

3)

Klíště vytahujte pinzetou, kleštičkami na klíště nebo speciální kartou, kterou ho uchopíte co nejblíže kůži a mírným tahem doplněným nejvýše kývavými pohyby pomalu vytáhneme. S klíštětem netočíme. Pinzeta nebo jiný nástroj nesmí tlačit na zadeček klíštěte.

4)

Klíštěte se nedotýkejte holýma rukama. Pokud chcete zjistit, jestli bylo infikováno, vložte ho do igelitového sáčku a odešlete do laboratoře, nebo pomocí domácího testu zjistíte, jestli bylo infikované boréliemi. Vyšetřením infekčnosti klíštěte můžete předejít vážným následkům v případě skryté formy Vašeho onemocnění.

5)

Ranku ihned dezinfikujte běžným dezinfekčním prostředkem a sledujte, jestli nedojde k zanícení.

6)

Dezinfikujte použité nástroje.

7)

Umyjte si důkladně ruce teplou vodou a mýdlem.

Jak vyndat klíště, Jak odstranit klíště, Jak vytáhnout klíště, Jak správně vyndat klíště, Jak postupovat po vyndání klíštěte.

Jak vyndat klíště

Jak odstranit klíště

Jak vytáhnout klíště

Jak správně vyndat klíště

Jak postupovat po vyndání klíštěte

Jak vyndat klíště, Jak odstranit klíště, Jak vytáhnout klíště, Jak správně vyndat klíště, Jak postupovat po vyndání klíštěte.

Reklama

Mohlo by se vám líbit