Jezero Milada

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Jezero Milada nabízí krásné koupání, cyklostezku a naučnou stezku. V létě zde probíhají různé sportovní a společenské akce. Ke koupání je určena zejména severovýchodní pláž, kde je během sezóny otevřeno občerstvení a toalety.

Naučná stezka jezero Milada

Naučná stezka jezero Milada začíná v Chabařovicích na Husově náměstí, pokračuje kolem hřbitova lipovou alejí k zasypané těžební jámě „Černé Máry“, kde se před vámi otevře pohled na jezero a v pozadí České středohoří. Můžete pokračovat na druhé vyhlídkové místo na obslužné komunikaci severního svahu, anebo se vydat k bývalé ocelárně v Chabařovicích. Naučná stezka návštěvníka seznámí s historií těžby uhlí na Chabařovicku, která měla velmi podstatný dopad nejen na vzhled této podkrušnohorské krajiny, ale především na životy mnoha místních obyvatel.

Cyklotrasa jezero Milada

Cyklotrasa jezero Milada č. 3009 vyznačená a otevřená v roce 2006 si kladla za úkol seznámit návštěvníky s oblastí, která se z hnědouhelného dolu stává územím pro oddech a rekreaci. Ze sedlo kola zde mohou návštěvníci sledovat procesy, které navrací krajině vegetaci a činí z ní prostředí pro lidi. Aktivní cyklisté, ale i pohodoví turisté si zde určitě najdou spoustu malebných a zajímavých míst.

Autobus k jezeru Milada

Od 1. května 2021 do 31. října 2021 bude v provozu autobusová linka města Ústí nad Labem, která dopraví zájemce z centra města až k jezeru Milada. Na hlavní pláž jezera Milada se dostanete s Dopravou Ústeckého kraje, a to zelenými autobusy – linka 450, 454, 458 a 801 (zastávka Chabařovice, Hrbovice).


Webová stránka​

www.jezeromilada.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Jezero Milada
Jezero Milada

Video:​ Jezero Milada

Nový spot jezera Milada

KRAJ

Ústecký kraj


ADRESA

400 01 Chabařovice
Ústí nad Labem


GPS souřadnice​

50.6536208N
13.9522197E


Milada jezero


Jezero Milada


Cyklotrasa jezero Milada


Naučná stezka jezero Milada


Kam k vodě


Jezero Lhota


Máchovo jezero


Tipy kam na výlety


Milada jezero, Jezero Milada, Cyklotrasa jezero Milada, Naučná stezka jezero Milada.


Jezero Milada

Reklama

Mohlo by se vám líbit