Kam do divadla v Praze Studio DVA

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Kam do divadla v Praze Studio DVA je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která zahájila činnost v roce 2000. Zabývá se zejména produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice i na Slovensku.

Pár tipů na divadelní představení:

DNA

DNA jako slovo, jsou jen tři písmena… DNA, jako titul, představuje tři prvky s důležitým významem pro autorskou hru Boleslava Polívky. DNA je šroubovice genetických informací, nositel dědičnosti mezi otcem a dcerou.

Saxana

Saxana je divadelní adaptace filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici, která dá přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí.

Vysavač

Vysavač hraje Bohumil Klepl v jedinečné komediální ONE MAN SHOW o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy?

Smolíkovi

Smolíkovi nabízí představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu, určené pro diváky od sedmi do sto sedmi let. Proslulá maďarská rodinka, která potěšila už nejméně půl zeměkoule.

Funny Girl

Funny Girl je Americký muzikál mapující příběh jedné z největších hereckých hvězd své doby, Fanny Briceové a jejího manžela Nicka Arnsteina.

Malý princ

Malý princ nabízí hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.

Bond Medea

 Bond Medea je představení plném kabaretních tanců, černého humoru, dvojsmyslů, politických narážek a fejkových bondů uvidíte kromě Ivany Chýlkové, Jana Krause, Moniky Absolonové, Petra Fejka a

Kam do divadla v Praze, Divadelní představení Praha, Nejlepší divadelní představení, Kam do divadla v Praze Studio DVA.

Brouk v hlavě

Brouk v hlavě nabízí nejhranější dílo francouzského dramatika Georgese Feydeaua, patřící mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem?

Sex pro pokročilé

Sex pro pokročilé nabízí jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu a příručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy.

Vzhůru do divočiny

Vzhůru do divočiny nabízí příběh manželů Alice a Jindřicha, které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje.

Poprask na laguně

Poprask na laguně nabízí temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí!

Kam do divadla v Praze, Divadelní představení Praha, Nejlepší divadelní představení, Kam do divadla v Praze Studio DVA.

Můj báječný rozvod

Můj báječný rozvod je laskavá komedie, kterou irská autorka věnovala všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami. Všech patnáct postav vytváří Eliška Balzerová.

Líbánky na Jadranu

Líbánky na Jadranu je komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu.

Šíleně smutná princezna

Šíleně smutná princezna je divadelní adaptace legendárního hudebního filmu, který si zamilovali diváci již několika generací.

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

Od 150 Kč do 1600 Kč

Otevírací doba

Otevřeno denně

Region

Hlavní město Praha

Adresa

Václavské náměstí 56
110 00 Praha 1

GPS souřadnice

50.0801431N
14.4286300E

Do divadla v Praze, Kam do divadla v Praze, Divadelní představení Praha, Nejlepší divadelní představení, Kam do divadla v Praze Studio DVA

O divadle:

Divadlo Studio DVA se nachází v budově Paláce Fénix v mimořádně atraktivní lokalitě v horní části Václavského náměstí. Budova Paláce Fénix je významnou stavbou v Praze s cennou architekturou. Hlavními autory současné podoby Paláce Fénix byli architekti Josef Gočár a Bedřich Ehrmann. Jejich spoluprací vzniklo dílo, které se stalo reprezentativní ukázkou funkcionalismu v Čechách. Díky své architektonické hodnotě byl Palác Fénix zařazen mezi státní nemovité památky.

Divadlo sídlí ve velkoryse řešených prostorách bývalého premiérového kina, které zahájilo svůj provoz již 18. září 1929 a promítalo nepřetržitě až do nedávné minulosti. Divadlo se zde poprvé hrálo již v 60. letech minulého století. V roce 2003 byl prostor rekolaudován i pro divadelní účely.

Divadelní společnost Studio DVA dala tomuto jedinečnému prostoru novou tvář. Bylo nově upraveno jeviště, hlediště bylo osazeno novými pohodlnými sedačkami, v sále i ve foyer byly položeny nové podlahové krytiny a scéna byla vybavena novým zvukovým a světelným parkem, odpovídajícím nejmodernějším technickým požadavkům. Divadlo Studio DVA bylo slavnostně otevřeno 18. září 2013 po 84 letech od zahájení fungování budovy. Celková kapacita divadla je 610 míst.

Do divadla v Praze

Kam do divadla v Praze

Divadelní představení Praha

Nejlepší divadelní představení

Kam do divadla v Praze Studio DVA

Do divadla v Praze, Kam do divadla v Praze, Divadelní představení Praha, Nejlepší divadelní představení, Kam do divadla v Praze Studio DVA

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více