Kde se koupat

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Kde se koupat v České republice? Nabízíme seznam skvělých míst kam si jít zaplavat. Jestli máte rádi přírodní místa ke koupání, tak jste na správném místě. Pojďmě se společně podívat co tu máme a třeba najdeme tip i pro Vás.


Jezero Laka

Jezero Laka

Jezero Laka je nejmenším a nejvýše položeným šumavským jezerem ledovcového původu, které leží v nadmořské výšce 1096 metrů.


Jezero Lhota

Jezero Lhota

Jezero Lhota se stalo vyhlášeným místem v blízkosti Prahy s dobrou kvalitou vody a pěknými plážemi. Břehy jsou převážně písčitého nebo travnatého charakteru, místy prorostlé rákosem.


Lom Kurovice

Lom Kurovice

Lom Kurovice je přírodní památkou, jež se nachází necelé 2 km jižně od obce Kurovice. Ochrana se zde vztahuje také na chráněné druhy obojživelníků a plazů.


Jezero Michal

Jezero Michal

Jezero Michal nabízí možnost trávit čas na pláži kde jsou plážové kabinky, které poskytují příjemný stín. Po celé pláži jsou rozmístěna pítka s pitnou vodou a sprchy.


Jezero Medard

Jezero Medard

Jezero Medard leží nedaleko Sokolova. Celková plocha jezera je 500 hektarů a jeho hloubka dosahuje až k 60 metrům.


Prášilské jezero

Prášilské jezero

Prášilské jezero leží v ledovcovém kotli, který je ohrazený žulovým valem a dvěma staršími morénovými valy. Výlet k prášilskému jezeru je příjemnou procházkou pro dospělé i děti.


Kamencové jezero

Kamencové jezero

Kamencové jezero nabízí travnaté i písečné pláže, občerstvení a sociální zařízení. Voda jezera je navíc extrémně prospěšná lidskému zdraví.


Lom Horní Cerekev

Lom Horní Cerekev

Lom Horní Cerekev je situován na jihovýchodním okraji města mezi železniční tratí a silnicí II/112 do Telče. Vodní plocha se nachází na místě těžební jámy bývalého kamenolomu.


Umělé jezero Barbora

Umělé jezero Barbora

Umělé jezero Barbora nabízí možnost relaxovat a opalovat se na dvou písečných plážích. Na hlavní pláži, která je udržována po celý rok, najdeme sociální zařízení, převlékárny a stanici se zdravotnickou službou.


Černé jezero na Šumavě

Černé jezero na Šumavě

Černé jezero na Šumavě leží pod severním svahem Jezerní hory. Černá barva jezera je způsobena odrazem tmavých lesů, které ho obklopují.


Čertovo jezero na Šumavě

Čertovo jezero na Šumavě

Čertovo jezero na Šumavě je ve skutečnosti takzvané Karové jezero ledovcového původu. Jezero sice patří mezi hůře přístupná, ale námahy rozhodně nebudete litovat.


Zatopený Lom Hříměždice

Zatopený Lom Hříměždice

Zatopený Lom Hříměždice obklopují borovice i smíšený les. Na jezírku jsou v některých místech lekníny a pozorovat můžete i ryby. Lom se dá celý obejít a tak je na vás na kterém místě se vám bude líbit.


Hromnické Červené jezírko

Hromnické Červené jezírko

Hromnické Červené jezírko je přírodní památka která patří mezi evropské unikáty. Voda Červeného jezírka je roztokem kyseliny sírové, proto v ní nežijí žádní živočichové ani rostliny.Koupání, Kde se koupat, Kde se vykoupat, Kam se jít koupat, Kam si jít zaplavat.


Kde se koupat
Kde se koupat

Koupání


Kde se koupat


Kde se vykoupat


Kam se jít koupat


Kam si jít zaplavat


Pinterest


Kam k vodě


Kam k vodě v ČR


Koupání, Kde se koupat, Kde se vykoupat, Kam se jít koupat, Kam si jít zaplavat.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit