Krčský les

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Krčský les je označován také jako Kunratický les. Les s převahou dubů a smrků nabízí hustou síť stezek a několik dětských hřišť. Les je oblíbeným místem pro rodiče s dětmi, běžce i cyklisty. Najdete zde okružní trasu vedoucí převážně po značené cyklotrase, která je vhodná i pro kočárky. Kunratický les patří k největším zeleným plochám v Praze.

Krčský a Kunratický les

Krčský a Kunratický les se nachází na území čtyř katastrů a je „ostrůvkem“ uprostřed husté městské zástavby a panelových sídlišť. Lesem prochází několik značených turistických tras i cyklotras. Nachází se zde dětská hřiště, altány, velké množství laviček, piknikové místo s veřejným ohništěm a naučná stezka s lesnickou tématikou. 

Muflon obecný

V Kunratickém lese můžeme jako v jediném pražském lese spatřit muflona. Muflon, jehož domovinou je Korsika a Sardinie, byl v Čechách vysazen ve 2. polovině 19. století. V šedesátých letech minulého století byl vysazen přímo v Kunraticích. Mufloni žijí ve skupinách a vyhovují jim extrémní svahy s vystupujícími skalkami. Jejich znakem jsou vyvinuté rohy, které samci používají při soubojích. V Kunratickém lese bohužel mufloni způsobují problémy – decimují veškeré byliny a zmlazující se stromy.

Metasekvoje

Metasekvoje je jehličnatý opadavý strom, který je považován za žijící fosílii. Dlouho byla pokládána za vymřelou v třetihorách, a to až do roku 1949, kdy byla americkou expedicí přivezena z Číny do Evropy její semena. Nalezneme ji v botanických zahradách a arboretech. Kunratický exemplář je proto skutečnou raritou.


Webová stránka​

www.portalzp.praha.eu


Ceník / Vstupné​

Zdarma


Otevírací doba​

Celoročně

Krčský les, Les Krč, Les v Krči, Lesy v Krči
Krčský les

Pokračovat ve čtení:​

Zřícenina hradu Nový Hrad

Nový hrad (zv. také Wenzelstein) byl postaven stavitelem Křížem v letech 1410–1412 pro krále Václava IV., který si jej nechal zbudovat jako soukromé sídlo. V roce 1419 zde také zemřel. O rok později byl hrad obléhán a dobyt husity. Zbytky husitského obléhacího tábora jsou v okolí hradu dodnes patrné. Ještě roku 1881 se zde tyčily až 5 m vysoké hradní zdi, které však byly pobořeny, aby nelákaly tolik návštěvníků plašících zvěř. V letech 2012–2013 proběhla výstavba nového dřevěného mostku přes hradní příkop a také kompletní sanace zdiva hradu.

Sekvojovec obrovský

V bývalé kunratické lesní školce roste několik exemplářů sekvojovce obrovského. Je to jehličnatý stálezelený strom impozantních rozměrů. Jako nejmohutnější živý organismus na světě dorůstá výšky až 80 m. Sekvojovec obrovský se dnes přirozeně vyskytuje pouze na západních svazích Sierry Nevady v Kalifornii, v Evropě byl však dříve hojně vysazován jako okrasná dřevina.

Video:​


KRAJ

Hlavní město Praha


ADRESA

Zelená louka
148 00 Praha-Kunratice


GPS souřadnice​

50.0275781N
14.4719811E


Les v Krči


Krčský les


Lesy v Krči


Kam do lesa


Říčanský les


Les Krč, Les v Krči, Krčský les, Lesy v Krči.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit