Les Hlásek v Praze

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Les Hlásek v Praze se nachází v těsné blízkosti Šáreckého údolí a zástavby Nebušic a je proto zajímavou rekreační lokalitou. Les je snadno dostupný z Nebušic, lze ho ale také navštívit na kole – územím vede několik cyklistických stezek od Jenerálky, Liboce a Horoměřic. Lesem prochází také červená a žlutá turistická značka.

Les Hlásek

V Kunratickém lese můžeme jako v jediném pražském lese spatřit muflona. Muflon, jehož domovinou je Korsika a Sardinie, byl v Čechách vysazen ve 2. polovině 19. století. V šedesátých letech minulého století byl vysazen přímo v Kunraticích. Mufloni žijí ve skupinách a vyhovují jim extrémní svahy s vystupujícími skalkami.

Hřbitov

Hřbitov v jihozápadní části Hlásku se nachází na místě dřívějšího lesa. V jeho východní části roste ještě řada dubů z původního lesa.

Kostel sv. Cyrila a Metoděje

V bývalé kunratické lesní školce roste několik exemplářů sekvojovce obrovského. Je to jehličnatý stálezelený strom impozantních rozměrů. Jako nejmohutnější živý organismus na světě dorůstá výšky až 80 m. Sekvojovec obrovský se dnes přirozeně vyskytuje pouze na západních svazích Sierry Nevady v Kalifornii, v Evropě byl však dříve hojně vysazován jako okrasná dřevina.


Webová stránka​

www.praha-priroda.cz


Ceník / Vstupné​

Zdarma


Otevírací doba​

Celoročně

Les Hlásek, Hlásek Les, Les v Praze, Hlásek v Praze, Naučná stezka Les Hlásek.
Les Hlásek v Praze

KRAJ

Hlavní město Praha


ADRESA

164 00 Praha-Nebušice
K Cíli 530


GPS souřadnice​

50.1145931N
14.3336742E


Hlásek Les


Les Hlásek


Les v Praze


Hlásek v Praze


Naučná stezka Les Hlásek


Kam do lesa


Les Divoká Šárka v Praze


Hlásek Les, Les v Praze, Hlásek v Praze, Naučná stezka Les Hlásek, Les Hlásek v Praze.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit