Les Kamýk v Praze

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Les Kamýk v Praze se nachází v těsné blízkosti sídlišť a je snadno dostupný MHD. Les je možné navštívit i na kole – kolem lesa prochází dvě cyklostezky. V lese u hájovny se nachází malý zookoutek a dětské hřiště. Oblíbeným místem je i retenční nádrž Borový na jižním okraji lesa.

Více informací:

Les Kamýk v Praze

Les Kamýk, původním názvem „Hořejší Borový“, měl v roce 1840 jen polovinu své dnešní rozlohy a nacházel se v severní a střední části dnešního lesa. Ostatní plochy současného lesa byly dříve využívány jako pastviny, mokré louky a pole.

Zookoutek Kamýk

Malý zookoutek u hájovny v Kamýckém lese skrývá výběh pro dva druhy koz, kozy kamerunské a kozy walliserské. Tato přátelská a zvídavá zvířata si získala oblibu především u dětí.

Památný dub v lese

Dub se nachází při severovýchodním okraji lesa a jeho zajímavý tvar a kmen rozhodně nemůžeme přehlédnout. Strom se totiž nízko nad zemí větví ve dva mohutné kmeny, které se směrem k vrcholku opakovaně spojují a rozdělují. Dub starý 165 let, vysoký 36 m a obvod jeho kmene čítá 333 cm.

Oblíbená místa

Oblíbeným místem je retenční nádrž Borový na jižním okraji lesa. Východním směrem pak navazuje na les přírodní památka V Hrobech, kde je možné příležitostně vidět pastvu koz a ovcí. Příjemná procházka je i podél Lhoteckého potoka, který zde má přírodní koryto se spoustou pěkných zákoutí.

Retenční nádrž Borový

Retenční nádrž Borový byla postavena v polovině osmdesátých let v souvislosti s výstavbou sídlišť Modřany, Kamýk a Libuš. Nádrž slouží především k zachycování dešťových srážek v horní části povodí Lhoteckého potoka a vod z dešťové kanalizace ze sídliště Libuš a z části sídliště Kamýk.

Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech, Les Kamýk v Praze.

Les Kamýk v Praze, Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech.
Les Kamýk v Praze

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

Zdarma

Otevírací doba

Celoročně

Region

Hlavní město Praha

Adresa

142 00 Praha 12
K Lesu 1

GPS souřadnice

50.0112667N
14.4408694E

Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech, Les Kamýk v Praze.

Kamýk les

Les Praha

Kamýk Praha

Les v Modřanech

Les Kamýk v Praze

Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech, Les Kamýk v Praze.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více