Les Kamýk v Praze

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Les Kamýk v Praze se nachází v těsné blízkosti sídlišť a je snadno dostupný MHD. Les je možné navštívit i na kole – kolem lesa prochází dvě cyklostezky. V lese u hájovny se nachází malý zookoutek a dětské hřiště. Oblíbeným místem je i retenční nádrž Borový na jižním okraji lesa.

Les Kamýk

Les Kamýk, původním názvem „Hořejší Borový“, měl v roce 1840 jen polovinu své dnešní rozlohy a nacházel se v severní a střední části dnešního lesa. Ostatní plochy současného lesa byly dříve využívány jako pastviny, mokré louky a pole.

Zookoutek Kamýk

Malý zookoutek u hájovny v Kamýckém lese skrývá výběh pro dva druhy koz, kozy kamerunské a kozy walliserské. Tato přátelská a zvídavá zvířata si získala oblibu především u dětí.

Památný dub v lese

Dub se nachází při severovýchodním okraji lesa a jeho zajímavý tvar a kmen rozhodně nemůžeme přehlédnout. Strom se totiž nízko nad zemí větví ve dva mohutné kmeny, které se směrem k vrcholku opakovaně spojují a rozdělují. Dub starý 165 let, vysoký 36 m a obvod jeho kmene čítá 333 cm.


Webová stránka​

www.praha-priroda.cz


Ceník / Vstupné​

Zdarma


Otevírací doba​

Celoročně

Les Kamýk v Praze, Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech.
Les Kamýk v Praze

Pokračovat ve čtení:​

Oblíbená místa

Oblíbeným místem je retenční nádrž Borový na jižním okraji lesa. Východním směrem pak navazuje na les přírodní památka V Hrobech, kde je možné příležitostně vidět pastvu koz a ovcí. Příjemná procházka je i podél Lhoteckého potoka, který zde má přírodní koryto se spoustou pěkných zákoutí.

Retenční nádrž Borový

Retenční nádrž Borový byla postavena v polovině osmdesátých let v souvislosti s výstavbou sídlišť Modřany, Kamýk a Libuš. Nádrž slouží především k zachycování dešťových srážek v horní části povodí Lhoteckého potoka a vod z dešťové kanalizace ze sídliště Libuš a z části sídliště Kamýk.

Video:​


KRAJ

Hlavní město Praha


ADRESA

142 00 Praha 12
K Lesu 1


GPS souřadnice​

50.0112667N
14.4408694E


Kamýk les


Les Praha


Kamýk Praha


Les v Modřanech


Les Kamýk v Praze


Kam do lesa


Chuchelský les v Praze


Zookoutek Kamýk, Les Praha, Kamýk les, Kamýk Praha, Les v Modřanech, Les Kamýk v Praze.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit