Les na Cibulce

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Les na Cibulce nabízí stromy dosahující úctyhodných rozměrů (obvod kmene 300 až 500 cm), a to zejména duby a jasany. Některé z nich jsou vyhlášeny jako památné. Lesy na Cibulce se vyznačují kouzelnou romantickou atmosférou, kterou umocňuje i jejich nepříliš vysoká návštěvnost. Území je však velmi snadno dostupné městskou hromadnou dopravou, lesem prochází žlutá turistická stezka a jsou zde také pěkné cesty pro cyklisty. V lese jsou umístěny altány, dětské hřiště i množství laviček k posezení ve stínu stromů. Na les navazuje přírodní památka Vidoule.

Více informací:

Usedlost Cibulka

Svou nynější podobu vtiskl Cibulce biskup a kníže Leopold Leonard Thun-Hohenstein, který ji koupil v roce 1817 a učinil z ní své letní sídlo. Cibulku v té době navštěvovala řada tehdejších vzdělanců a umělců, jelikož kníže patřil mezi velmi populární a osvícené osobnosti. V roce 1824 navštívil usedlost i císař František I. a na jeho počest zde byl postaven sloup zakončený kamennou koulí, kdysi nesoucí císařského orla. Budova je v současnosti v dezolátním stavu.

Park Cibulka

Park Cibulka vznikl v roce 1815 na místě původního hospodářského dvora. Součástí parku je rozhledna, čínský pavilón či poustevna.

Cibulka – Čínský pavilon

Prohlédnete si stavbu, kterou si pro svůj pobyt v pražském exilu vybudoval vypovězený pasovský biskup Leopold Thun-Hohenštejn. V přilehlém areálu spatříte řadu cenných děl od významných pražských umělců počátku 19. století.

Rozhledna Cibulka

Kamennou rozhlednu, vysokou 13 m, naleznete společně s dalšími prvky romantismu v parku usedlosti na Cibulce v Košířích. Po zdolání 76 schodů spatříte výhled na Motol s nepřehlédnutelnou nemocnicí, sídliště Řepy a severovýchodně Strahov s radiokomunikační věží. Věž je celoročně volně přístupná.

Les na Cibulce
Les na Cibulce

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

Zdarma

Otevírací doba

Celoročně

Adresa

150 00 Praha 5
U Cibulky 118/1

GPS souřadnice

50.0652106N
14.3538133E

Les na Cibulce, Usedlost Cibulka, Lesopark Cibulka, Na Cibulce Praha, Park Cibulka mapa.

Les na Cibulce

Usedlost Cibulka

Lesopark Cibulka

Na Cibulce Praha

Park Cibulka mapa

Les na Cibulce, Usedlost Cibulka, Lesopark Cibulka, Na Cibulce Praha, Park Cibulka mapa.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více