Les na Cibulce

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Les na Cibulce nabízí stromy dosahující úctyhodných rozměrů (obvod kmene 300 až 500 cm), a to zejména duby a jasany. Některé z nich jsou vyhlášeny jako památné. Lesy na Cibulce se vyznačují kouzelnou romantickou atmosférou, kterou umocňuje i jejich nepříliš vysoká návštěvnost. Území je však velmi snadno dostupné městskou hromadnou dopravou, lesem prochází žlutá turistická stezka a jsou zde také pěkné cesty pro cyklisty. V lese jsou umístěny altány, dětské hřiště i množství laviček k posezení ve stínu stromů. Na les navazuje přírodní památka Vidoule.

Usedlost Cibulka

Svou nynější podobu vtiskl Cibulce biskup a kníže Leopold Leonard Thun-Hohenstein, který ji koupil v roce 1817 a učinil z ní své letní sídlo. Cibulku v té době navštěvovala řada tehdejších vzdělanců a umělců, jelikož kníže patřil mezi velmi populární a osvícené osobnosti. V roce 1824 navštívil usedlost i císař František I. a na jeho počest zde byl postaven sloup zakončený kamennou koulí, kdysi nesoucí císařského orla. Budova je v současnosti v dezolátním stavu.

Park Cibulka

Park Cibulka vznikl v roce 1815 na místě původního hospodářského dvora. Součástí parku je rozhledna, čínský pavilón či poustevna.

Cibulka – Čínský pavilon

Prohlédnete si stavbu, kterou si pro svůj pobyt v pražském exilu vybudoval vypovězený pasovský biskup Leopold Thun-Hohenštejn. V přilehlém areálu spatříte řadu cenných děl od významných pražských umělců počátku 19. století.


Webová stránka​

www.praha-priroda.cz


Ceník / Vstupné​

Zdarma


Otevírací doba​

Celoročně

Les na Cibulce
Les na Cibulce

Pokračovat ve čtení:​

Rozhledna Cibulka

Kamennou rozhlednu, vysokou 13 m, naleznete společně s dalšími prvky romantismu v parku usedlosti na Cibulce v Košířích. Po zdolání 76 schodů spatříte výhled na Motol s nepřehlédnutelnou nemocnicí, sídliště Řepy a severovýchodně Strahov s radiokomunikační věží. Věž je celoročně volně přístupná.

Video:​


KRAJ

Hlavní město Praha


ADRESA

150 00 Praha 5
U Cibulky 118/1


GPS souřadnice​

50.0652106N
14.3538133E


Les na Cibulce​


Usedlost Cibulka


Lesopark Cibulka


Na Cibulce Praha


Park Cibulka mapa


Kam do lesa


Milíčovský les v Praze


Les na Cibulce, Usedlost Cibulka, Lesopark Cibulka, Na Cibulce Praha, Park Cibulka mapa.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit