Mandloňové sady a Rozhledna Hustopeče stojí na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 metrů. Vysoká je 17,4 m, přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 metrů.
Nové Mandloňové sady
květnu 2015 začala hustopečským mandloňovým sadům nová éra. K devíti stovkám stromů přibylo téměř sto padesát mladých výpěstků. Do jejich výsadby se mohla zapojit široká veřejnost. Zájemci si zasadili stromky na Den rodin 15. května. O výsadbě nových stromů se začalo jednat už v roce 2012. S vypěstováním o tři roky později pomohli pracovníci ústavu Mendeleum zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici. Z matečných stromů, které rostly v Hustopečích, odborníci odebrali očka. Ty naočkovali na podnože. Díky tomu je všech pět odrůd mandloní, které se nachází v mladém sadu, původních hustopečských.
V roce 2016 opět došlo k výsadbě mladých mandloní. Nový sad vznikl na půl hektarovém pozemku na Starém vrchu za rozhlednou, zasadilo se téměř šedesát nových mandloní. V revitalizaci mandloňového sadu na Starém vrchu chce vedení města pokračovat i v budoucnu.
Putování po stezce
Trasa je dlouhá necelých 9 km, můžete využít i zkrácenou variantou dlouhou asi 5 km. Na kratším okruhu je však možno navštívit jen sad s rozhlednou na Hustopečském starém vrchu. Odpočinout si můžete v altánu u Předního rybníka a na další cestě u tří posezení. Na sedmi informačních tabulích se dozvíte o mandloních, o okolní přírodě a krajině i jejím využívání.

Video:
Mandloňové sady
Mandloňová stezce
Rozhledna Hustopeče
Mandloňové rozhledna
Mandloňové sady a rozhledna
Kam na vyhlídku
Stezka v oblacích Dolní Morava
Mandloňové sady, Mandloňová stezce, Rozhledna Hustopeče, Mandloňové rozhledna, Mandloňové sady a rozhledna.