Mandloňové sady

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Mandloňové sady a Rozhledna Hustopeče stojí na okraji mandloňového sadu na Hustopečském starém vrchu v nadmořské výšce asi 300 metrů. Vysoká je 17,4 m, přičemž vyhlídková plošina se nachází ve výšce 12,6 metrů.

Nové Mandloňové sady

květnu 2015 začala hustopečským mandloňovým sadům nová éra. K devíti stovkám stromů přibylo téměř sto padesát mladých výpěstků. Do jejich výsadby se mohla zapojit široká veřejnost. Zájemci si zasadili stromky na Den rodin 15. května. O výsadbě nových stromů se začalo jednat už v roce 2012. S vypěstováním o tři roky později pomohli pracovníci ústavu Mendeleum zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici. Z matečných stromů, které rostly v Hustopečích, odborníci odebrali očka. Ty naočkovali na podnože. Díky tomu je všech pět odrůd mandloní, které se nachází v mladém sadu, původních hustopečských.

V roce 2016 opět došlo k výsadbě mladých mandloní. Nový sad vznikl na půl hektarovém pozemku na Starém vrchu za rozhlednou, zasadilo se téměř šedesát nových mandloní. V revitalizaci mandloňového sadu na Starém vrchu chce vedení města pokračovat i v budoucnu.

Putování po stezce

Trasa je dlouhá necelých 9 km, můžete využít i zkrácenou variantou dlouhou asi 5 km. Na kratším okruhu je však možno navštívit jen sad s rozhlednou na Hustopečském starém vrchu. Odpočinout si můžete v altánu u Předního rybníka a na další cestě u tří posezení. Na sedmi informačních tabulích se dozvíte o mandloních, o okolní přírodě a krajině i jejím využívání.


Webová stránka​

www.hustopece.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Mandloňové sady a rozhledna
Mandloňové sady a rozhledna

Video:​


KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Rudé armády 1


GPS souřadnice​

50.1085828N


Mandloňové sady


Mandloňová stezce


Rozhledna Hustopeče


Mandloňové rozhledna


Mandloňové sady a rozhledna


Kam na vyhlídku


Stezka v oblacích Dolní Morava


Mandloňové sady, Mandloňová stezce, Rozhledna Hustopeče, Mandloňové rozhledna, Mandloňové sady a rozhledna.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit