Metro Praha

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Metro Praha se skládá ze tří linek A, B, C, na kterých jezdí soupravy každé 2–4 minuty ve špičkách, každých 5–10 minut v ostatních obdobích. Metro je páteří městské hromadné dopravy v Praze. Denně přepraví přes milion cestujících, kteří jej využívají na cestách do zaměstnání a školy, či za kulturou a nákupy.


Trasa metra A

Trasa metra A v Praze

Trasa metra A jede přes zastávky Nemocnice Motol, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Bořislavka, Dejvická, Hradčanská, Malostranská, Staroměstská, Můstek, Muzeum, Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, Flora, Želivského, Strašnická, Skalka a Depo Hostivař.


Trasa metra B

Trasa metra B v Praze

Trasa metra B jede přes zastávky Zličín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada a Černý Most.


Trasa metra C

Trasa metra C v Praze

Trasa metra C jede přes zastávky Háje, Opatov, Chodov, Roztyly, Kačerov, Budějovická, Pankrác, Pražského povstání, Vyšehrad, I. P. Pavlova, Muzeum, Hlavní nádraží, Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice, Kobylisy, Ládví, Střížkov, Prosek a Letňany.


Linky metra, Metro Praha, Metro mapa, Mapy metra, Stanice metra, Metro v Praze, Pražské metro.

V souladu s trendem zpřístupnění dopravy i osobám se sníženou pohyblivostí jsou stanice uvedené do provozu v poslední době vybaveny výtahem nebo bezbariérovým přístupem. U starších stanic, pokud to dovolují technické možnosti, dochází k dodatečnému vybavení výtahy nebo schodišťovými plošinami.


Metro Praha
Metro Praha

Metro jízdní řád?

Od 5:00 do 24:00 / každé 2–4 minuty ve špičkách, každých 5–10 minut v ostatních obdobích.

Počet linek metra?

Počet linek: 3

Délka metra v Praze?

Délka metra v Praze je 65,2 km.

Kolik má metro v Praze stanic?

Metro má 61 stanic.


Linky metra


Metro Praha


Metro mapa


Mapy metra


Stanice metra


Metro v Praze


Pražské metro


www.pid.cz/metro/


Tipy kam na výlety


Linky metra, Metro Praha, Metro mapa, Mapy metra, Stanice metra, Metro v Praze, Pražské metro.


Metro Praha

Reklama

Mohlo by se vám líbit