Muzeum piva v Plzni

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Muzeum piva v Plzni nabídne expozice která je víc jak zajímavá, je zde nejzevrubněji popsána historie pivovarnictví v Plzni. Nechybí zde ukázka podtácků, korbelů, džbánků a půllitrů.

Muzeum piva

Všechny vystavované předměty dokumentují zručnost pivovarníků, sklářů, bednářů a ostatních řemesel. Muzeum má společný vchod s prohlídkovým okruhem plzeňského podzemí.

Prohlídka začíná

Prohlídka začíná na spodních humnech. Expozicí čerpadel, parních strojů, plniček a uzavíraček na lahve, obracečů sladu a dalšího nářadí. Před výstupem na horní humna doporučuji zastavit se na políčku, kde roste živý chmel i ječmen. Na horních humnech potom najdete expozici lahví, další plničky a koutek bednářství.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídková trasa pivovaru vás zavede na autentická místa, kde se před 179 lety zrodilo proslulé pivo Pilsner Urquell a kde jeho příběh dodnes pokračuje.

Pivovarské muzeum v Plzni

Navštivte unikátní muzeum, které vás pohltí svou středověkou atmosférou. Sídlí ve Veleslavínově ulici v centru města Plzně v původním právovárečném domě z 15. století. Expozice přibližuje nejstarší historii města Plzně, rozvoj řemesel, vznik a rozmach cechů, počátky a vývoj pivovarnictví.

Prohlídka Plzeňského historického podzemí

Plzeňské historické podzemí se s rozsahem 13 kilometrů chodeb řadí k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Sídlí v budově Pivovarského muzea v Plzni ve Veleslavínově ulici.

Příběh plzeňského piva

Přijela vám návštěva z ciziny a chcete ji představit město a pivovar Plzeňský Prazdroj? Vydejte se po stopách značky Pilsner Urquell a objevte její příběh, který se psal nejen v pivovaru, ale v celém historickém jádru města Plzně od jeho založení.


Webová stránka​

www.prazdrojvisit.cz


Ceník / Vstupné​

od 100 Kč


Otevírací doba​

od 10:00 do 17:00

Muzeum piva v Plzni
Muzeum piva v Plzni

Video:​ Muzeum piva v Plzni

Pivovarské muzeum

KRAJ

Plzeňský kraj


ADRESA

Plzeň 301 00
Veleslavínova 58/6


GPS souřadnice​

49.748736N
13.380584E


Plzeň Muzeum


Pivovarské Muzeum


Muzeum piva v Plzni


Plzeň Pivovarské Muzeum


Pivovarské Muzeum v Plzni


Kam do muzea


Valašské muzeum v přírodě


Muzeum v přírodě Vysočina


Muzeum v přírodě Zubrnice


Pivovarské Muzeum v Plzni, Pivovarské Muzeum, Plzeň Muzeum, Plzeň Pivovarské Muzeum.


Muzeum piva v Plzni

Reklama

Mohlo by se vám líbit