Muzeum v přírodě Vysočina

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Muzeum v přírodě Vysočina přináší svědectví o životě a práci rolníků. V roubenkách si můžete prohlédnout dílny a obydlí tkalce, hračkáře, ševce a továrního dělníka. Muzeum v přírodě nabídne k vidění jedinečnou kolekci technických památek na vodní pohon. Patří k nim mlýn s varnou povidel, stupník na tříslo, olejna a pila. Je zde téměř třicet objektů, které dohromady tvoří osadu s volně rozptýlenou zástavbou.

Betlém Hlinsko

Ve zpřístupněných roubenkách památkové rezervace Betlém v Hlinsku si můžete prohlédnout dílny a obydlí tkalce, hračkáře, ševce, pilníkáře nebo továrního dělníka. V jednom domku naleznete také expozici vesnických masopustních obchůzek a masek z Hlinecka, zapsaných do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.

Veselý Kopec

Expozici na Veselém Kopci tvoří stavení drobných zemědělců datované od poloviny 19. století do poloviny 20. století, která byla do muzea převezena z různých části Českomoravské vrchoviny. K vidění je tu také jedinečná kolekce technických památek na vodní pohon. Patří k nim mlýn s varnou povidel, stupník na tříslo, olejna a pila.


Webová stránka​

www.nmvp.cz


Ceník / Vstupné​

—–


Otevírací doba​

celoročně

Muzeum v přírodě Vysočina
Muzeum v přírodě Vysočina

Video:​ Muzeum v přírodě Vysočina

Muzeum v přírodě Vysočina

KRAJ

Pardubický kraj


ADRESA

Hlinsko 539 01
Příčná 350


GPS souřadnice​

49.763218N
15.906130E


VYSOČINA SKANZEN​


SKANZEN VYSOČINA​


VYSOČINA MUZEUM​


SKANZEN VESELÝ KOPEC​


MUZEUM V PŘÍRODĚ VYSOČINA​


Kam do muzea


Museum Kampa


Tipy kam na výlety


Skanzen Vysočina, Vysočina Skanzen, Skanzen Veselý Kopec, Vysočina Muzeum.


Muzeum v přírodě Vysočina

Reklama

Mohlo by se vám líbit