Muzeum v přírodě Zubrnice

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Muzeum v přírodě Zubrnice se v údolí Lučního potoka seznámíte se středoevropským unikátem a hustou sítí vodních staveb. Podívat se můžete do funkčního Valšova mlýna. Poznejte, jak se v Zubrnicích a okolí úspěšně obchodovalo s ovocem a chmelem.

Muzeum v přírodě

Část muzea se soustředí kolem budov stojících na svém původním místě, včetně školy, obchodu a kostela. Veřejnosti je zpřístupněn komplex roubené zemědělské usedlosti. Která je bohatá interiérovými a exteriérovými expozicemi včetně unikátní teplovzdušné sušárny na ovoce.

Historická vesnice

Vesnická část muzea se soustředí kolem budov stojících na svém původním místě, včetně školy, obchodu a kostela. Jádrem je Chmelařská usedlost čp. 61 s přenesenými hospodářskými objekty a funkční sušárnou ovoce. Poznejte, jak se v Zubrnicích a okolí úspěšně obchodovalo s ovocem a chmelem.

Mlýnské údolí

V údolí Lučního potoka se seznámíte se středoevropským unikátem – hustou sítí vodních staveb. Na území spravovaném muzeem se dochovalo pět vodních mlýnů, některé z nich už bohužel jen jako torza. Podívat se můžete do funkčního Valšova mlýna, jenž patřil k těm nejmenším, naopak největší Schalmühle muzeum rekonstruuje.


Webová stránka​

www.nmvp.cz


Ceník / Vstupné​

—–


Otevírací doba​

celoročně

Muzeum v přírodě Zubrnice
Muzeum v přírodě Zubrnice

Video:​ Muzeum v přírodě Zubrnice

Muzeum v přírodě Zubrnice

KRAJ

Ústecký kraj


ADRESA

Ústí nad Labem 400 02
Zubrnice 74


GPS souřadnice​

50.648625N
14.221119E


SKANZEN ZUBRNICE​


MUZEUM V PŘÍRODĚ​


ZUBRNICE SKANZEN​


MUZEUM ZUBRNICE​


MUZEUM V PŘÍRODĚ ZUBRNICE​


Kam do muzea


Museum Kampa


Tipy kam na výlety


Muzeum v přírodě Vysočina


Muzeum v Přírodě, Zubrnice Skanzen, Muzeum Zubrnice, Skanzen Zubrnice.


Muzeum v přírodě Zubrnice

Reklama

Mohlo by se vám líbit