Obora Hukvaldy

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Obora Hukvaldy se nachází kolem zříceniny hradu Hukvaldy a jeho blízkého okolí. Vstup se psem do obory je možný pouze při vedení psa na vodítku a pohyb návštěvníků v oboře je možný pouze po vyznačených cestách. K odpočinku a relaxaci návštěvníků slouží vyhrazené prostory podél asfaltových cest, lavičky a prostor amfiteátru.

Obora

Velmi členitý terén vytváří s 280 let starými převážně bukovými porosty protkanými, starými alejemi lip, jírovců, dubů a solitérů různých dřevin jedinečný přírodní útvar v podhůří Beskyd. V oboře je chován muflon obecný, daněk skvrnitý a prase divoké. Dále se v areálu můžete setkat se zajícem polním, veverkou obecnou, kunou skalní, kunou lesní, tchořem tmavým, liškou obecnou, jezevcem, lasicí kolčavou, lasicí hranostajem a vydrou říční. V korunách a dutinách stromů hnízdí čáp černý, káně lesní, jestřáb lesní krahujec obecný, krkavec velký holub doupňák, holub hřivnáč, datel černý, žluna zelena, sojka obecná, různé druhy sov a zpěvného ptactva. Neodmyslitelnou součástí obory díky několika pramenům kvalitní vody je pstruhové a rybniční hospodářství.

Rybářství

Součástí oborního chovu je rybniční a pstruhové hospodářství. Produkci pstruhové hospodářství jsou tržní ryby a rybí násada pro širokou veřejnost. Součástí rybničního hospodářství bývá podzimní výlov rybníka s prodejem ryb. Loveckým a rekreačním hostům ubytovaných na naší lovecké chatě je umožněn rybolov s příjemným posezením na rybářské chatě.

Liška Bystrouška

Obora Hukvaldy je prostředím, kde se snoubí lesnictví, myslivost, rybářství, ochrana přírody s kulturou a historií. Pod korunami velikánů čerpal inspiraci pro svou tvorbu světoznámý hudební skladatel Leoš Janáček, rodák z Hukvald. Na památku premiéry Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky byla v oboře v červnu roku 1959 instalována bronzová socha lišky Bystroušky.


Webová stránka​

www.oborahukvaldy.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

od 7:30 do 17:00

Obora Hukvaldy
Obora Hukvaldy

Pokračovat ve čtení:​

Restaurace Na procházce

Kousek od hlavní brány, je umístěná útulná restaurace „Na procházce“. Restaurace nabízí návštěvníkům místní speciality v útulném prostředí s výhledem do výběhu. Za příznivého počasí můžete posedět na zahrádce před restaurací.

Projížďka koňským spřežením

Trasa: Hlavní brána – Liška Bystrouška – Hájovna – Lovecká chata Měrkovice (výhled na Radhošť) a zpět (během projížďky zastávky s možností fotografování) Doba projížďky: 1,5 hod. Počet osob: min.4 – max.6 Cena: 150,- Kč/osoba.

Video:​


Výlet Hukvaldy, Hukvaldy dnes, Hukvaldy obora, Obora Hukvaldy, Hukvaldská obora.


Kraj

Moravskoslezský kraj


ADRESA

Hukvaldy 32
739 46 Hukvaldy


GPS souřadnice​

49.6109250N
18.2326736E


Výlet Hukvaldy


Hukvaldy dnes


Hukvaldy obora


Obora Hukvaldy


Hukvaldská obora


Kam na procházku


Tipy kam na výlety


Hrad Hukvaldy


Výlet Hukvaldy, Hukvaldy dnes, Hukvaldy obora, Obora Hukvaldy, Hukvaldská obora.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit