Obří akvárium Hradec Králové

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Obří akvárium Hradec Králové nabízí rostliny Jižní a Střední Ameriky s deštným pralesem, tropické ryby, akvária s podvodním tunelem, kde každý čtvrtek v době 13:30 – 14:30 hodin je možné v rámci prohlídky shlédnout jedinečné krmení s potápěčem přímo v nádrži. Vybrat si můžete rovněž z celé řady zážitkových programů, jako jsou individuální relaxační večery nebo pronájem stylové konferenční místnosti. Též zde najdte kavárnu Café Piraňa, kde můžete pozorovat dravé pirani u šálku dobré kávy.

Akvárium

V akváriu žije přes 500 kusů ryb a více než 40 druhů. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií, zde najdete opravdové rarity – mohutné přísavné krunýřovce, ryby rodu colossoma měřící až 90 cm a vážící až 23 kg, nebo přes metr měřící arrowany.

Ryby v akváriu

Ryby v akváriu: Arrowana dvojvousá, Piraňa červená, Piraňa černoploutvá, Trnucha skvrnitá, Kančík managujský, Vrubozubec paví, Kančík černopasý, Cichlida ocasooká, Kurimata zelenavá, Crenicichla strigata, Kančík červenohlavý, Cichla kelberi, Vieja bifasciatus, Kančík citrónový a Krunýřovec trnitý. V samotné nádrži však naleznete ještě celou řadu dalších druhů, které zde uvedeny nejsou.

Romantické posezení

Zažijte, jaké to je být na dně tropické tůně jen ve dvou. Večer připraví přesně podle Vašich přání, od romantického posezení s občerstvením až po absolutně nerušený odpočinek s příjemnou hudbou a spoustou ryb okolo.


Webová stránka​

www.obriakvarium.cz


Ceník / Vstupné​

Dospělá: 150 Kč
Dětská: 100 Kč
Důchodce: 100 Kč


Otevírací doba​

Po: Zavřeno
Út – Ne: od 9 do 18 hodin

Obří akvárium Hradec Králové
Obří akvárium Hradec Králové

Pokračovat ve čtení:​

Prohlídka Obřího akvária

Obří akvárium je veřejnosti přístupné v rámci pravidelných prohlídek. Prohlídka začíná ve výstavní místnosti, kde je aktuálně vystavena unikátní sbírka lebek exotických ryb. Ve druhé části prohlídky se ocitnete na tropické lávce uprostřed deštného pralesa. Zde se budete moci pokochat krásou rostlin, jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie v obdivuhodné tvarové i barevné rozmanitosti. Celkový dojem ještě umocňuje občasný tropický déšť či uměle připravovaná mlha. Po průchodu pralesem se ocitnete na dně sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Součástí prohlídky je i projekce „U rejnoka“, kde jsou na velkoplošné obrazovce promítány filmy o přírodních krásách z celého světa. Kromě toho se zde nachází i akvária s rejnoky a dravou kajmankou Božkou.

Obří akvárium Hradec Králové

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Svým návštěvníkům z celé ČR i okolních zemí již od roku 1998 přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky přímo v centru Hradce Králové. Prohlídky akvária probíhají celoročně, šest dní v týdnu.

Video od:​ Dennis Stepanek

Obří akvárium v Hradci Králové

KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Baarova 1663/10
500 02 Hradec Králové


GPS souřadnice​

50.2047144N
15.8188267E


Obří akvárium​


Ryby v akváriu


Akvárium Hradec Králové


Obří akvárium Hradec Králové


Obří akvárium v Hradci Králové


Zoo Mořský svět Praha Holešovice


Tipy kam na výlety


Obří akvárium, Ryby v akváriu, Akvárium Hradec Králové, Obří akvárium Hradec Králové, Obří akvárium v Hradci Králové.


Na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit