Pěší turistika Kašperské Hory

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Pěší turistika Kašperské Hory a kam na výlet nebo procházku v Kašperských Horách. Můžete se těšit na Cestou zlatokopů, Kašperskohorskou větev Zlaté stezky, Stezkou strážců hranice, Přes Nebe a Peklo na Ždánov, Na Kašperk, Vlastivědný okruh a na Šumavské vesničky.

Stezkou strážců hranice

Zelené značení, délka 19,5 km (cca 6,5 h), převýšení 600 m, povrch: asfalt, lesní cesty a pěšiny. Naučná stezka po linii lehkých vojenských opevnění, tzv. řopíků, vás zavede údolím Zlatého potoka do Řetenic, kde stoupá po úbočí hory Ždánov až na louku zmizelé osady stejného jména a odtud dále přes Pustý hrádek na hrad Kašperk. Závěrečná část okruhu vás zavede k řopíkům nad osadou Tuškov, kde se otáčí zpět do Kašperských Hor.

Cestou zlatokopů

Zelené značení, délka 7,5 km (cca 2,5 h), převýšení 200 m, povrch: asfalt, lesní cesty a pěšiny. Naučná stezka do Amálina údolí vás provede jádrem nejvýznamnějšího zlatonosného revíru předhusitských Čech s četnými památkami dolování od 14. do 20. století. Stezka je doplněna informačními panely.

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Červené značení, délka 8,5 km (cca 3 h), převýšení 210 m, povrch: asfalt, lesní cesty, horské louky. Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou spatříte úžasné výhledy na město a šumavské vrcholy.


Webová stránka​

www.kasphory.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Pěší turistika Kašperské Hory
Pěší turistika Kašperské Hory

Pokračovat ve čtení:​

Na Kašperk jinak

Modré značení, délka 8 km (cca 3 h), převýšení 260 m,povrch: asfalt, lesní cesty a pastviny. Vycházkový okruh přes Žlíbek a zříceninu Pustý hrádek na hrad Kašperk, zpátky do města přes osadu Kavrlík. Okruh nabízí alternativu pro výlet na hrad Kašperk.

Kašperskohorská větev Zlaté stezky

Specifické značení, délka 24 km (cca 8 – 9 h), převýšení 650 m, povrch: asfalt, lesní cesty a pěšiny. Trasa vede z Kašperských Hor do Amálina údolí, dále přes Malý Kozí Hřbet, Zhůří, Huťskou horu, Horskou Kvildu, Kvildu na hraniční přechod Bučina. Nejde o okruh.

Vlastivědný okruh

Žluté značení, délka 8 km (cca 3 h), převýšení 230 m, povrch: asfalt, lesní cesty. Vycházkový okruh kolem kostela sv. Mikuláše, lesní kaple Panny Marie Pomocné do městečka Rejštejna a odtud zpět do Kašperských Hor.

Šumavskými vesnicemi

Zelené značení, délka 9,5 km (cca 3,5 h), převýšení 260 m, povrch: asfalt, lesní cesty a pastviny. Vycházkový okruh kaštanovou alejí do Tuškova, přes malebnou osadu Opolenec do sedla pod hradem Kašperkem a zpět do Kašperských Hor. Cestou krásné výhledy na údolí Otavy, Mouřenec, Hartmanicko a hrad Kašperk.

Kolem pranýře za výhledy

Červené značení, délka 5,5 km (cca 2 h), převýšení 130 m, povrch: asfalt, lesní cesty a pastviny. Vycházkový okruh přes Šibeniční vrch a vrch Vinice s panoramatickými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví směřuje k lesní kapli Panny Marie Pomocné a odtud zpět kolem kostela sv. Mikuláše do Kašperských Hor.

Video:​


Kašperské Hory, Kašperské Hory výlety, Turistika Kašperské Hory, Kam na výlet Kašperské Hory, Pěší turistika Kašperské Hory.


KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Rudé armády 1


GPS souřadnice​

50.1085828N


Kašperské Hory


Kašperské Hory výlety


Turistika Kašperské Hory


Kam na výlet Kašperské Hory


Pěší turistika Kašperské Hory


Kam na hory


Andělská Hora


Kašperské Hory, Kašperské Hory výlety, Turistika Kašperské Hory, Kam na výlet Kašperské Hory, Pěší turistika Kašperské Hory.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit