Plitvická jezera Chorvatsko

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Plitvická jezera Chorvatsko nabízí neuvěřitelně krásný výlet do přírody. Jedná se o nejstarší a největší národní park v Chorvatsku. Díky své výjimečné přírodní kráse přitahovala tato oblast vždy milovníky přírody. Park je primárně pokryt lesní vegetací, s menšími plochami travnatými porosty. Nejatraktivnější část parku jsou jezera, která pokrývají necelé 1% celkové plochy parku.

Jezerní systém

Jezerní systém se skládá ze 16 pojmenovaných a několika menších nepojmenovaných jezer, která kaskádově přecházejí do druhého. Vzhledem k geologickému substrátu a charakteristickým hydrogeologickým podmínkám byl jezerní systém rozdělen na horní a dolní jezero.

Horní jezera

Dvanáct jezer tvořících Horní jezera: Prošćansko jezero, Ciginovac, Okrugljak, Batinovac, Veliko jezero, Malo jezero, Vir, Galovac, Milino jezero, Gradinsko jezero, Burgeti a Kozjak. Tato jezera byla vytvořena na nepropustném dolomitovém skále a jsou větší a mají členitější a jemnější břehy než Dolní jezera.

Dolní jezera

Dolní jezera, skládající se z jezer Milanovac, Gavanovac, Kaluđerovac a Novakovića Brod, byla vytvořena v propustném vápencovém substrátu rozřezaném do hlubokého kaňonu se strmými útesy. Jezera končí v působivých vodopádech Sastavci.


Webová stránka​

www.np-plitvicka-jezera.hr


Plitvická jezera ceník

80 Kun a více


Otevírací doba​

celoročně

Plitvická jezera Chorvatsko
Plitvická jezera Chorvatsko

Pokračovat ve čtení:​

Národní park Plitvická jezera nabízí 7 různých tras

Národní park Plitvická jezera v Chorvatsku nabízí návštěvníkům sedm různých tras k prohlídce jezerního systému a čtyři turistické stezky. Park je otevřen návštěvníkům po celý rok.

V národním parku je zakázáno:

Sbírání rostlinných materiálů nebo přijímání jakýchkoli „suvenýrů“ přírodního původu, Krmení zvířat, Koupání v jezerech, Likvidace smetí podél cest nebo jinde, s výjimkou odpadkových košů instalovaných v celém parku a Odbočení od značených stezek.

Video:​ Nacional Park Plitvicka Jezera

Nacional Park Plitvicka Jezera

Plitvická jezera mapa


Plitvice


Plitvická jezera koupání


Plitvická jezera vstupné


Plitvická jezera Vinnetou


Plitvická jezera Chorvatsko


Kam k moři


Plitvice, Plitvická jezera ceník, Plitvická jezera mapa, Plitvická jezera koupání, Plitvická jezera vstupné, Plitvická jezera Vinnetou, Plitvická jezera Chorvatsko.


Plitvická jezera Chorvatsko

Reklama

Mohlo by se vám líbit