Podzámecká zahrada v Kroměříži

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Podzámecká zahrada v Kroměříži je vstup volný. Podzámecká zahrada funguje v režimu celoročního provozu. Podzámecká zahrada je romantickým parkem stvořeným k procházkám, vnímání harmonické krásy, načerpání nových sil, občerstvení i oddechu v přírodě. Její scenérie překvapují sítí vodních kanálů a rybníků, množstvím romantických staveb a kompozic, zookoutkem a volně chovaným zvířectvem, jako jsou pávi, labutě, kachny, veverky.

Květná zahrada

Květnou zahradu nechal vybudovat ve druhé polovině 17. století olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna. Tato zahrada náležela k Arcibiskupskému zámku a byla ve vlastnictví Arcibiskupství olomouckého po více než 350 let.

Květná zahrada je součástí památky Zahrady a zámek Kroměříž zapsané na Listinu světového přírodního a kulturního dědictví dne 5. prosince 1998. Jejím správcem je Národní památkový ústav.

Historie Podzámecké zahrady

Podzámecká zahrada byla založena v roce 1509 a během několika století rozšířena do impozantní rozlohy 64 hektarů. Od počátku se měnil její obsah i vzhled. Ze zelinářské a ovocnářské zahrady byla v 17. století přebudována na zahradu barokní. V 19. století na stylový krajinářský park a dnes je zde vysázeno přes 200 druhů vzácných stromů z různých částí Evropy, Ameriky i Asie.


Webová stránka​

www.zamek-kromeriz.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně
7:00 – 17:00

Podzámecká zahrada v Kroměříži
Podzámecká zahrada v Kroměříži

Video:​


KRAJ

Zlínský kraj


ADRESA

Sněmovní náměstí 1/2
767 01 Kroměříž


GPS souřadnice​

49.3002200N
17.3932100E


Květná zahrada​


Zahrada Kroměříž


Podzámecká zahrada


Květná zahrada Kroměříž


Podzámecká zahrada v Kroměříži


Kam na procházku


Tipy kam na výlety


Květná zahrada, Zahrada Kroměříž, Podzámecká zahrada, Květná zahrada Kroměříž, Podzámecká zahrada v Kroměříži.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit