Pohádková vesnička Podlesíčko

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Pohádková vesnička Podlesíčko je skvělé místo kam na výlet s dětmi. Jestli hledáte kam o víkendu na výlet, tak Hotel Podlesí a jeho okolí vám nabídne skvělé zážitky. Zážitky, na které vaše děti budou vzpomínat i v dospělosti.

Volná prohlídka

každý den v době od 10:00 do 18:00 hodin, po zakoupení vstupenek na recepci hotelu Podlesí. Pohádková vesnička slouží hostům především jako ubytovací zařízení, proto vstup do pohádkových domečků v rámci prohlídky není možný.

Vstup do vesničky

Volný vstup bez domluvy do vesničky pro neubytované hosty není možný. Pro veřejnost jsou pořádány předem ohlášené akce: jarmarky, pohádkové dny a dny otevřených dveří. Po celý rok můžete po zaplacení vstupného vesničku navštívit v době od 10:00 do 18:00 – bez průvodce. V sobotu a v neděli se můžete těšit na prohlídku vesničky s Karkulkou a další pohádkové bytosti.

Ubytování

Ubytovací kapacita – 9 samostatných domečků a 1 dvojdomek, celkem 44 lůžek. Každý domeček skýtá ubytování pro 4 osoby na celkové ploše okolo 45 m2. Vzhledem k umístění ve skalnatém terénu, je zde vhodný pobyt pro rodiny s dětmi od 5-ti let. Pro rodiny s menšími dětmi bude pohodlnější využít zázemí hotelu. Parkoviště je přímo před hotelem Podlesí – vzdálenost cca 100 m od vesničky.


Webová stránka​

www.pohadkova-vesnicka.cz


Ceník / Vstupné​

od 60 Kč


Otevírací doba​

od 10:00 do 18:00

Pohádková vesnička Podlesíčko
Pohádková vesnička Podlesíčko

Pokračovat ve čtení:​

Vybavení pohádkových domečků

Přízemí
Předsíňka, útulná světnička, sociální zařízení se sprchovým koutem.

Vybavení: stylová krbová kamna s dřívím připraveným k roztopení, elektrické topení se samostatným ovládáním, chladnička, varná konvice.

Podkroví
Manželské dvoulůžko + 2 samostatná lůžka

K domečkům přiléhá malá teráska nebo předzahrádka laděná do stylu jednotlivých domků.

Stravování

Veškeré stravovací služby jsou zajištěny prostředníctvím hotelu. Vzádlenost restaurace je cca 60 m.

Sportovní zázemí a wellness

Krytý bazén s protiproudem, sauna, relaxační a rekondiční masáže. Bowling, tenisový kurt, hřiště na míčové hry, stolní tenis, aquazorbing, trampolína.

Švec

Švec má chaloupku je prostou, inspirovaná starými staveními, malebně rozesetými po okolních stráních Vysočiny. Nechybí tradiční vývěsní cedule Švec aby lidé věděli, kam a na koho se obrátit s rozbitými škerpály. Nezbytný verpánek s nářadím dokresluje atmosféru tohoto starého řemesla a malí návštěvníci si mohou zkusit v případě potřeby opravit i vlastní botičky.

Stane se, že sem zabloudí čert z nedalekého mlýna. Ti dva se často škorpí, kdo z nich je chytřejší. My to víme a tak zatímco čert dělá chytrolína ze všech nejchytřejšího, švec mu nepozorovaně přilepí ocas ke kopytu a pak nastane mazec! Většinou to odnese komín, protože čert ze vzteku, že ho zase švec dostal volí tuto cestu k úniku!

Pařez

Při pohledu na tvar téhle chaloupky, připomínající vykotlaný pařez poznáte, že tady bydlí dva známí lesní obyvatelé Křemílek a Vochomůrka. Tady se můžete sami přesvědčit, jak dobře se tady vlastně bydlí. Je sice obrostlá mechem a kapradím, ale je v ní pěkně teploučko a útulno a takový pobyt v přírodním prostředí je zdravý jak pro vás, tak i pro vaše děti.

Křemílek s Vochomůrkou vás rádi uvítají a musím na ně prozradit, že se velmi rádi fotí a nejradši s malými ratolestmi. Domeček má ještě jednu raritu, co jinde nenajdete, totiž mechem a travou porostlou střechu. Zde skřítci sází různá semínka podle potřeby a pěstují třeba hříbky do polévky.

Rumcajs a Cipísek

Hned u lesa, který není nepodobný lesu Řáholci, stojí pohádkový dvojdomek se dvěma samostatnými apartmány. V jednom možná potkáte loupežníka Rumcajse a jeho ženu Manku. ve druhé části domu bydlí jejich loupežnický synek

Rákosníček

Když se vydáte dál do vesničky, užasnete nad neobvyklou stavbičkou s doškovou střechou, podepřenou dřevěnými trámky. Postavil si ji Rákosníček, protože mu v rybníčku byla zima, měl tam mokro a ve dne ho ze spaní budily rozverné mřenky. Jak víme, vstával s první večerní hvězdou a tak i my můžeme čekat, že s prvním večerním soumrakem se začnou dít podivuhodné věci.

Například můžeme zkontrolovat Velký vůz, zda parkuje na svém místě, Severka svítí opravdu na severu, jestli Malý a Velký pes dobře hlídají měsíc a za letních nocí můžeme vidět Rákosníčka, jak se vozí na Mléčné dráze. V rybníčku pod chaloupkou, za mlhou hustou tak, že by se nedal ukrojit už ani kousek, pak můžeme hledat vodní šneky rychlíky, raky zpátečníky a nebo hlídat, jestli nad hladinu nevystrkují tlamičky šupinatí kapříci.

Mlýn

Při pozorování okolní krásy vašemu zraku neunikne pozoruhodnost a to je náš Mlýn. Mlýny bývají různé. Vodní, větrné, strašidelné, jakož i boží, které melou sice pomalu, ale zato jistě… Ten náš je, věřte – nevěřte, čertův! A jelikož čert nikdy nespí, musíme počítat s tím, že si v noci moc neodpočinete. V tom případě ale nemusíte zoufat, naše útulná restaurace vedle v hotýlku je vám po celou dobu strašení plně k dispozici.

Jinak přes den je tu klid. Ticho rozráží jen klapot mlýnského kola, takže si s dětmi můžeme zahrát známou hru Kolo, kolo mlýnský, za čtyři rýnský, kolo se nám polámalo… a tak dále, což všichni dobře známe. Mlynář s mlynářkou tady melou výtečnou mouku dvounulku, kterou rozhodně nikde jinde nenajdete.

Budulínek

Všichni známe příběh Budulínka, kterak se od lišky na ocásku povoziti nechal. Tady u nás však zjišťujeme, že ti dva jsou vlastně kamarádi. Před samotnou chaloupkou můžeme spatřit lišku i s Budulínkem. Neveze ho sice na ocásku, zatím ji jen láká na hrášek. Za tuto dobrůtku liška vozí Budulínka křížem krážem po okolí, kam se mu jen zachce.

Málokdo také ví, že jeho dědeček byl vlastně houslař. Nejenže kouzelné housličky vyrábí, ale také na ně velmi dobře hraje. Babička se přidá s bubínkem a roztancují tak obyvatele celé vesničky.

Karkulka

Domeček Karkulky je kouzelný, na první pohled upoutá zajímavými prvky, například barevnou kombinací a netypickým zábradlím, ale hned se pozná, že tady bydlí něžné pohlaví. Chaloupka je útulná, čisťounká a přímo láká k posezení pod stříškou. Děvčátko v červené čepičce Vás rádo uvítá ve svém království a vlka se nemusíte bát. Náš vlk je ochočený, Karkulky už dávno nejí, neboť mu v břiše nedělaly dobře.

Raději má bábovku, co peče babička a občas se zastaví i kolemjdoucí myslivec na kus řeči a na kafíčko. Občas ochutnají i vínečko z Karkulčina košíčku. Zkuste se poptat v naší vinárně, možná tam i pro vás nějaké zbylo.

Sněhurka

Tento stylový domeček obývá sedm roztomilých obyvatel se svou kamarádkou Sněhurkou. Od té doby,co ji vyhnala zlá a ošklivá královna, bydlí v malé chaloupce a trpaslíčci hlídají, aby už ji nikdo nikdy nezlobil. Můžeme spatřit Stydlína, jak se schovává za rohem a vedle lavičky odpočívá unavený Dřímal. Ten je schopný usnout kdekoliv, třeba i na chodníku, takže dáváme pozor, kam šlapeme.

Totiž takový zašlápnutý trpaslík pak bývá pěkně nerudný! Stačí,že je Rejpal věčně nabručený, protože honí Kejchala s kapesníkem, aby si konečně utřel nudli u nosu. Naopak stále veselý Štístko si tropí žerty z nezbedného Šmudly. Hlavně proto, že dobíhá všude poslední, je roztržitý a hlavně nejmenší ze všech. Ještě že moudrý Prófa to má pod kontrolou a dohlíží na to, aby se tady všem obyvatelům a tudíž i Vám pěkně bydlelo.

U kováře Matěje

Kovář Matěj je velmi statný chlapík. Musí mít velikou sílu, aby mohl pořádně okovat koníky, kteří se prohánějí na protilehlém kopci. Také občas trhá bolavé zuby, proto je potřeba zkontrolovat děti, zdali si je pravidelně čistí a jestli není nutno některý vytrhnout. Kleště pro případný zásah, visí kovářovi po ruce, neopomeneme je tady s patřičným výkladem dětem ukázat.

Jinak se ale kováře Matěje nemusíme nikterak obávat. Nechá Vás třeba i zatlouct pořádný hřebík, protože taková zkušenost se malému návštěvníkovi určitě v pozdějším věku hodí. Pokud Vás tato činnost vyčerpá, jistě uvítáte posezení na terásce, odkud je nádherný výhled přes údolí na okolní kopečky.

Nebe a Peklo

Dva rozporuplné pojmy, a proto i ubytování se nese v tomto duchu. V nebi se budete cítit jako v bavlnce. Spaní pod nebesy s hvězdami vás zanese do říše snů a pohádek raz dva. Prostě takové Nebe na zemi. Aby ten božský klid nikdo nenarušoval, hlídá ho u vchodu hodná andělka Vilemínka. Za ní však, na to pozor, vyčuhuje čertík neposeda a je na něm vidět, že by nejradši už už vyskočil a provedl s chutí někomu nějakou čertovinu!

Samo peklo je kapánek strašidelné… Možná by nebylo od věci, zvážit zde pobyt pro zlobivější děti. Sami uvidíte, že jim to jen a jen prospěje. Máme zde ještě jednu raritu a to černého kocoura. Ten se jako správný zástupce tohoto pekelného plemena schovává za komínem a když budete potichu, můžete ho spatřit, jak se vyhřívá na sluníčku.

Pohádková vesnička je součástí Hotelu Podlesí

Pohádková vesnička Podlesíčko je součástí ubytovacího resortu Podlesí. Hosté ubytovaní ve vesničce mohou využívat všechny služby Hotelu Podlesí. Byla vystavěna jako další ubytovací kapacita v průběhu roku 2011 a 2012. Je umístěna ve svahu na okraji lesa přímo za hotelem Podlesí.

Video:​


Podlesí Hotel, Hotel Podlesí, Podlesí Pohádková vesnička, Pohádková vesnička Podlesíčko, Podlesíčko Pohádková vesnička.


KRAJ

Vysočina


ADRESA

Podlesí 15
59202 Sněžné


GPS souřadnice​

49.6673203N
16.1089956E


Podlesí Hotel


Hotel Podlesí


Podlesí Pohádková vesnička


Pohádková vesnička Podlesíčko


Podlesíčko Pohádková vesnička


Kam na hrad


Fábula rodinný zábavný park


Podlesí Hotel, Hotel Podlesí, Podlesí Pohádková vesnička, , Podlesíčko Pohádková vesnička.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit