Pražská zoologická zahrada

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Pražská zoologická zahrada Vám nabízí poznat ZOO v Praze i v nočních hodinách. A přes den Vám nabídne areál o rozloze 61 ha, z toho neuvěřitelných 51 ha je expozice a projít se můžete po 10 km cest. ZOO Praha se nachází blízko centra Prahy.

Pražská zoologická zahrada

ZOO v Praze můžete navštívit 12 unikátních pavilonů a více než 150 expozic. Pýchou Pražské ZOO je Údolí slonů. Výjimečné je také Velemlokárium, Africký dům s loukou obývanou stády antilop a žiraf. Také za pozornost stojí i pavilon goril, skleník s ukázkou jihovýchodoasijského deštného lesa a jeho obyvatel, nebo pavilon Indonéská džungle. Pražská zoologická zahrada stojí za návštěvu aspoň dvakrát do roka.

Pražská zoologická zahrada myslí i na děti

Děti potěší Rezervace Bororo, rozhledna Obora, lanovka, tramvajka, vláček, brouzdaliště i Dětská zoo. Velké dětské hřiště s dřevěnými prolézačkami objevíme ve spodní části Zoo u jižního vchodu. Druhé větší hřiště se nachází v horní části Zoo u rozhledny.

Noční prohlídky v Zoo

Večerní prohlídky v zoo jsou nesmírně oblíbené. Část zvířat jsou noční tvorové a vidět je v akci přes den je v podstatě nemožné. V opačném případě je zase velmi neobvyklé vidět, jak vlastně spí třeba taková žirafa nebo slon. Psi mají na noční program zákaz vstupu. V ceně vstupného je už obsaženo vše – od parkování až po výklad průvodce.


Webová stránka​

www.zoopraha.cz


Ceník / Vstupné​

od 160 Kč


Otevírací doba​

celoročně

Pražská zoologická zahrada, ZOO Troja, Pražská ZOO, Zoologická Zahrada Praha, ZOO v Praze.
Pražská zoologická zahrada

Pokračovat ve čtení:​

Další menší hřiště

Další menší hřiště jsou v blízkosti pizzerie u horní stanice lanové dráhy, u spodní restaurace a u tučňáků. V blízkosti je také okružní dráha, po které jezdí dětská tramvaj. Zajímavá je i tunelová skluzavka u ledních medvědů. A když se děti unaví, mají možnost se projet vyhlídkovým vláčkem.

Jak se dostanu do ZOO v Praze

Busem č. 112 z Nádraží Holešovice (metro C) Busem č. 236 z Bohnic. Pěšky přes Stromovku. Přívozem z Podbaby do Podhoří a dále pěšky (1,5 km) nebo busem č. 112. V létě parníkem z Rašínova nábřeží, nebo od Nemocnice Na Františku a dále pěšky (1,1 km).

Video:​ Pražská zoologická zahrada

Odebírejte YouTube kanál Zoo Praha

Pražská zoologická zahrada, ZOO Troja, Pražská ZOO, Zoologická Zahrada Praha, ZOO v Praze.


Kraj

Hlavní město Praha


ADRESA

Praha 171 00
U Trojského zámku 120/3


GPS souřadnice​

50.116521N
14.411436E


ZOO TROJA​


ZOO V PRAZE​


PRAŽSKÁ ZOO​


ZOOLOGICKÁ ZAHRADA PRAHA​


PRAŽSKÁ ZOOLOGICKÁ ZAHRADA​


Kam na procházku


Stezka v korunách stromů


Hanácké muzeum v přírodě


Pražská zoologická zahrada, ZOO Troja, Pražská ZOO, Zoologická Zahrada Praha, ZOO v Praze.


Pražská zoologická zahrada

Reklama

Mohlo by se vám líbit