Kam do přírody Hlavní město Praha Přírodní parky Praha
Přírodní parky Praha a lesy v Praze

Přírodní parky Praha

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Přírodní parky Praha a lesy v Praze. Jestli hledáte kam na výlet v Praze do přírody, tak jste na správném místě. Najdete zde: Krčský les, Les Hlásek, Les Kamýk, Kozí hřbety, Les Hvězda, Milíčovský les, Kunratický les, Klánovický les, Chuchelský les, Hostivařský les, Les na Cibulce, Prokopské údolí, Les Divoká Šárka, Přírodní park Šárka, Přírodní park Drahaň, Les Modřanská rokle, Přírodní park Říčanka, Čimický les a Ďáblický háj, Bohdalecký les a Tyršův vrch, Bohnický les a Drahaňské údolí. Může se stát, že nenajdete to co hledáte, potom doporučujeme kliknout v menu na TIPY KAM NA VÝLET.

Seznam: Přírodní parky Praha a lesy v Praze

Krčský les

Krčský les je označován také jako Kunratický les. Les s převahou dubů a smrků nabízí hustou síť stezek a několik dětských hřišť. Les je oblíbeným místem pro rodiče s dětmi, běžce i cyklisty.

Les Hlásek

Les Hlásek v Praze se nachází v těsné blízkosti Šáreckého údolí a zástavby Nebušic a je proto zajímavou rekreační lokalitou.

Reklama

Les Kamýk

Les Kamýk v Praze se nachází v těsné blízkosti sídlišť a je snadno dostupný MHD. Les je možné navštívit i na kole – kolem lesa prochází dvě cyklostezky.

Kozí hřbety

Kozí hřbety v Praze nabízí pozoruhodné skalní útvary, úžasné vyhlídky i romantická údolí. Územím prochází zrekonstruovaná naučná stezka Roztocký háj – Tihé údolí a několik cyklotras.

Les Hvězda

Les Hvězda v Praze nabízí skvělé místo kam jít na procházku se psem, nebo s dětmi. Obora Hvězda je dnes hojně využívaná běžci, cyklisty a v zimě běžkaři.

Milíčovský les

Milíčovský les v Praze nabízí ucelený lesní komplex a přilehlé rybníky, mokřady a louky. Lesem prochází zelená turistická stezka, která v Křeslicích navazuje na červenou turistickou stezku

Kunratický les

Kunratický les v Praze nabízí několik značených turistických tras i cyklotras. Nachází se zde dětská hřiště, altány, velké množství laviček, piknikové místo s veřejným ohništěm a naučná stezka s lesnickou tématikou.

Klánovický les

Klánovický les v Praze nabízí několik značených turistických stezek a nachází se zde dva cyklistické okruhy. Zajímavá je také naučná stezka Klánovickým lesem.

Chuchelský les

Chuchelský les v Praze nabízí rozlehlé lesy, romantické skály i unikátní stepní lokality. Velkým lákadlem pro návštěvníky je také lesní ZOO koutek.

Hostivařský les

Hostivařský les v Praze společně s Hostivařskou přehradou tvoří významné rekreační zázemí pro velkou část obyvatel Prahy. V lesoparku se nachází velké množství dětských herních prvků, altánů a laviček.

Les na Cibulce

Les na Cibulce nabízí stromy dosahující úctyhodných rozměrů (obvod kmene 300 až 500 cm), a to zejména duby a jasany. Některé z nich jsou vyhlášeny jako památné.

Prokopské údolí

Prokopské údolí a Dalejské údolí patří mezi nejznámější pražské přírodní lokality. Nachází se blízko velkých pražských sídlišť a je snadno dostupné MHD.

Les Divoká Šárka

Les Divoká Šárka v Praze nabízí krajinu se strmými skalami a soutěskami, rozsáhlými lesy, loukami a stepmi, na kterých se pasou ovce a kozy.

Přírodní park Šárka

Přírodní park Šárka – Šárecký potok tvoří osu přírodního parku. Při jeho březích leží celá řada zvláště chráněných území počínaje Divokou Šárkou a konče

Parky Praha, Parky v Praze, Přírodní parky Praha, Kam do parku Praha, Kategorie pražských parků.

Přírodní park Drahaň

Přírodní park Drahaň leží na pravém svahu vltavského údolí včetně přilehlé plošiny na západ od Čimic a Bohnic. Táhne se podél Vltavy od Jabloňky po

Les Modřanská rokle

Les Modřanská rokle a Cholupický vrch v Praze je snadno dostupný MHD a vede zde několik cyklistických stezek. Jedna stezka prochází přímo celou Modřanskou roklí

Přírodní park Říčanka

Přírodní park Říčanka v Praze se rozkládá podél Říčanského potoka mezi Uhříněvsí a Běchovicemi. Také tento park si dosud uchoval ráz venkovské

Parky Praha, Parky v Praze, Přírodní parky Praha, Kam do parku Praha, Kategorie pražských parků.

Čimický les a Ďáblický háj

Čimický les a Ďáblický háj v Praze nabízí dvě turistické stezky a oba lesy se dají také projet na kole. Jsou zde 4 dětská hřiště a v bývalém lomu v Ďáblickém háji jsou umístěny fitness prvky.

Bohdalecký les a Tyršův vrch

Bohdalecký les a Tyršův vrch je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou, autobusy ze stanic metra Kačerov a Skalka i tramvají z Muzea. Kolem lesů vede řada cyklistických tras.

Bohnický les a Drahaňské údolí

Bohnický les a Drahaňské údolí nepatří mezi nejnavštěvovanější pražské lokality, přesto je to místo bohaté na zajímavosti, jak přírodní, tak historické.

Parky Praha, Parky v Praze, Přírodní parky Praha, Kam do parku Praha, Kategorie pražských parků.

Přírodní parky Praha a lesy v Praze

Parky Praha, Parky v Praze, Přírodní parky Praha, Kam do parku Praha, Kategorie pražských parků.

Parky Praha

Parky v Praze

Kam do parku Praha

Přírodní parky Praha

Kategorie pražských parků

Parky Praha, Parky v Praze, Přírodní parky Praha, Kam do parku Praha, Kategorie pražských parků.

Mohlo by se vám líbit