Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana poskytuje výhled zejména na oblast Semilska, Železnobrodska a pozadí s Kozákovem. V muzeu je umístěna značná část géniovy pozůstalosti, která se původně nacházela v depozitářích společnosti a divadla Járy Cimrmana.

Muzeum Járy Cimrmana

Je tu také Cimrmanův gramofon a psací stroj, ale také řada jeho vynálezů. Při prohlídce nahlédneme do Cimrmanovy domácnosti a i na vybavení školní třídy, kde všeuměl vyučoval. Dále se jedná o autentické předměty, jež byly získány ve veřejné sbírce. První oficiální muzeum českého génia a dobrodruha bylo otevřeno v létě 2013 v areálu U Čápa. Je v něm umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla JC v Praze. Významná část sbírek byla také nově získána díky občanům z Pojizeří a širokého okolí, kteří darovali množství autentických památek na pobyt génia na Liptákovsku.

Maják Járy Cimrmana

Podle výpovědí pamětníků Cimrman během svých toulek liptákovským okolím pomýšlel na vztyčení „věže, ne nepodobné té pařížské“. Na památku mistrovu neomezenému rozhledu a nehynoucí slávě byl tento Maják vztyčen roku 2013.

Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana
Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana

Video:​ Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana

MAJÁK JÁRY CIMRMANA

KRAJ

Liberecký kraj


ADRESA

Kořenov, 468 48
Příchovice 1


GPS souřadnice​

50.739877N
15.345312E


Maják Rozhledna


Rozhledna Maják


Rozhledna Járy Cimrmana


Kam do muzea


Zoopark Na Hrádečku


Maják Rozhledna, Maják Járy Cimrmana, Muzeum Járy Cimrmana, Rozhledna Járy Cimrmana.


Rozhledna Maják a Muzeum Járy Cimrmana

Reklama

Mohlo by se vám líbit