Kam do přírody Moravskoslezský kraj Rozhledna na Pradědu
Rozhledna na Pradědu

Rozhledna na Pradědu

Rozhledna na Pradědu se nachází v prosklené plošině televizního vysílače ve výšce 73 m. Z rozhledny je za příznivého počasí široký rozhled, zejména na podzim a v zimním období, kdy můžeme vidět Krkonoše, Beskydy a Malou Fatru.

Více informací:

Jeseníkům vévodí hora Praděd, tyčí se do výše 1492 metrů. Na jejím vrcholu už na začátku 19. století stávala chýše, která sloužila jako útulek při nepříznivém počasí. Později zde turisti postavili jednoduchou budovu. Její kapacita však brzy přestala stačit stoupajícímu počtu návštěvníků. Proto se na Pradědu postavila rozhledna a chata.

Rozhledna

Rozhledna se nachází ve druhé, vyšší prosklené plošině televizního vysílače Praděd ve výšce 73 m od paty věže a je přístupná výtahem. Nadmořská výška rozhledny je 1562,8 m.n.m, což je po Sněžce, druhé nejvyšší místo v České republice.

Ubytovací na Pradědu

Ubytovací kapacita je celkem 64 lůžek, z toho hotel disponuje 28 lůžky v 8 pokojích s vlastním sociálním zařízením a turistická ubytovna s 36 lůžky v 5 pokojích. Pro všechny hosty je k dispozici lyžárna a kolárna.

Restaurace na Pradědu

Restaurace na Pradědu je nejvýše položenou, celoročně provozovanou restaurací v České republice. Hosté zde můžou obsadit 90 míst. Provoz je omezen pouze v období 1. 11.–15. 12., kdy je návštěvníkům k dispozici jen od pátku do neděle.

Video: Praděd

Rozhledna na Pradědu
Rozhledna na Pradědu

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

dospělý: 150 Kč
6-15 let: 80 Kč
do 6 let: zdarma

Otevírací doba

8:00 – 18:00

Adresa

Malá Morávka 38
793 24 Karlova Studánka

GPS souřadnice

50.0830550N
17.2309783E

Hora Praděd, Praděd Vysílač, Praděd rozhledna, Rozhledna Praděd, Rozhledna na Pradědu.

Hora Praděd

Praděd Vysílač

Praděd rozhledna

Rozhledna Praděd

Rozhledna na Pradědu

Hora Praděd, Praděd Vysílač, Praděd rozhledna, Rozhledna Praděd, Rozhledna na Pradědu.

Reklama

Mohlo by se vám líbit