Rozhledna Senecká hora

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Rozhledna Senecká hora a Vlastivědná stezka nabízí návštěvníkům poučení i zábavu. Rozhledna se nachází necelý jeden kilometr západně od Pavlíkova pod vrcholem Senecké hory. Rozhledna nabízí výhled do Rakovnické kotliny, na hřebeny Doupovských hor, Krušných hor, Džbánu, Českého středohoří, Křivoklátskou pahorkatinu, Brdy s hradem Radyní a na městys Pavlíkov.

Více informací:

Historie

Rozhledna na Senecké hoře byla vystavěna v letech 2014-2015 podle projektu Ing. arch. Eugena Točíka. Je vysoká 21,5 metrů. První vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 7,9 metru, druhý ve výšce 18,4 metru. Investorem stavby byl Městys Pavlíkov. Rozhledna včetně turistické trasy s šesti vlastivědnými panely stála 6 milionů korun. Projekt se uskutečnil s finanční podporou Regionálního operačního programu Střední Čechy.

Vlastivědná stezka

Vlastivědná stezka k rozhledně na Senecké hoře začíná cca v polovině cyklostezky z Rakovníka do Pavlíkova a pojednává o historii, osobnostech, pamětihodnostech a dalších zajímavostech Pavlíkova. Stezka je dlouhá cca 4,5 km.

Cesta k rozhledně

Přístup k rozhledně je po místní komunikaci z návsi v Pavlíkově. Při příjezdu od Rakovníka po hlavní silnici odbočte 150 m za kostelem vpravo; ve směru od Slabec 150 m za školou vlevo.

Video: Rozhledna na Senecké hoře

Rozhledna Senecká hora
Rozhledna Senecká hora

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

zdarma

Otevírací doba

od 9:00 do 18:00

Adresa

270 21 Pavlíkov

GPS souřadnice

50.0594703N
13.7255344E

Pavlíkov rozhledna, Senecká hora rozhledna, Rozhledna Senecká hora, Rozhledna na Senecké hoře.

Senecká hora

Pavlíkov rozhledna

Senecká hora rozhledna

Rozhledna Senecká hora

Rozhledna na Senecké hoře

Pavlíkov rozhledna, Senecká hora rozhledna, Rozhledna na Senecké hoře.

Mohlo by se vám líbit

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Souhlasím : číst více