Rozhledna Senecká hora

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Rozhledna Senecká hora a Vlastivědná stezka nabízí návštěvníkům poučení i zábavu. Rozhledna se nachází necelý jeden kilometr západně od Pavlíkova pod vrcholem Senecké hory. Rozhledna nabízí výhled do Rakovnické kotliny, na hřebeny Doupovských hor, Krušných hor, Džbánu, Českého středohoří, Křivoklátskou pahorkatinu, Brdy s hradem Radyní a na městys Pavlíkov.

Historie

Rozhledna na Senecké hoře byla vystavěna v letech 2014-2015 podle projektu Ing. arch. Eugena Točíka. Je vysoká 21,5 metrů. První vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 7,9 metru, druhý ve výšce 18,4 metru. Investorem stavby byl Městys Pavlíkov. Rozhledna včetně turistické trasy s šesti vlastivědnými panely stála 6 milionů korun. Projekt se uskutečnil s finanční podporou Regionálního operačního programu Střední Čechy.

Vlastivědná stezka

Vlastivědná stezka k rozhledně na Senecké hoře začíná cca v polovině cyklostezky z Rakovníka do Pavlíkova a pojednává o historii, osobnostech, pamětihodnostech a dalších zajímavostech Pavlíkova. Stezka je dlouhá cca 4,5 km.

Cesta k rozhledně

Přístup k rozhledně je po místní komunikaci z návsi v Pavlíkově. Při příjezdu od Rakovníka po hlavní silnici odbočte 150 m za kostelem vpravo; ve směru od Slabec 150 m za školou vlevo.


Webová stránka​

www.pavlikov.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

od 9:00 do 18:00

Rozhledna Senecká hora
Rozhledna Senecká hora

Video:​


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

270 21 Pavlíkov


GPS souřadnice​

50.0594703N
13.7255344E


Senecká hora


Pavlíkov rozhledna


Senecká hora rozhledna


Rozhledna Senecká hora


Rozhledna na Senecké hoře


Kam na vyhlídku


Rozhledna Tobiášův vrch


Pavlíkov rozhledna, Senecká hora rozhledna, Rozhledna na Senecké hoře.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit