Rozhledna Tobiášův vrch

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Rozhledna Tobiášův vrch u Jesenice nabízí výhled na Rakovnicko, Džbán i Krušné hory. Rozhledna byla otevřena v roce 1999, ale bohužel se v roce 2007 z důvodu nedostatku financí uzavřela. Naštěstí se v roce 2010 tato rozhledna znovuotevřela a to díky aktivitám Klubu přátel rozhleden, který si vyhlídku pronajal na sezónní provoz.

Výhled z rozhledny

Jesenická a Rakovnická pahorkatina, pohoří Džbán, Krušné hory, Doupovské hory, rozhled na jih je zčásti omezen blízkým jehličnatým lesem. Na ochozu jsou pro snazší orientaci při výhledu umístěny 2 informační tabule s popsanými panoramaty. Zajímavé objekty začínají zleva vysílačem Krašov, dále je na obzoru viditelný Klínovec, Fichtelberg, Měděnec, dále Valeč (zámek a kostely), rozhledna Kryry, elektrárny Průnéřov a Tušimice, aj.

Přístup k rozhledně

 Z hlavní silnice E48 odbočka na silnici číslo 27 v místě nazvaném „Jesenická křižovatka“ směrem do Jesenice. Parkování u silnice, v místě kde modré turistické značení protíná silnici doleva. Dále pěšky 300 metrů po modré značce a šipkách. Při jízdě z Jesenice směrem na Kryry odbočka po modré a parkoviště vpravo. Příjezd vlakem do železniční stanice Kosobody, odtamtud pěšky po modré cca 4 kilometry.


Webová stránka​

www.kpr.kvalitne.cz


Ceník / Vstupné​

od 10 Kč


Otevírací doba​

od 15. května do 30. září
Sobota 11.00 – 17.00

Rozhledna Tobiášův vrch
Rozhledna Tobiášův vrch

Video:​


KRAJ

Středočeský kraj


ADRESA

U obce Jesenice


GPS souřadnice​

50.1322567N
13.4956133E


Tobiášův vrch


Rozhledna u Jesenice


Tobiášův vrch u Jesenice


Rozhledna Tobiášův vrch


Tobiášův vrch Rozhledna


Kam na vyhlídku


Vyhlídka v Kunratickém lese


Tobiášův vrch u Jesenice, Rozhledna Tobiášův vrch, Rozhledna u Jesenice, Tobiášův vrch Rozhledna.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit