Kam do přírody Liberecký kraj Skiareál Ještěd
Skiareál Ještěd

Skiareál Ještěd

Skiareál Ještěd má dvě části, které jsou propojené sjezdovkami. Dolní Skalka se nachází u centrálního parkoviště a horní Černý vrch u kabinkové lanovky na Ještěd a areálu skokanských můstků. Lyžování na Ještědu má dvě rozdílné tváře. Náročnější severní, jejíž prudké sjezdovky včetně vyhlášeného černého Slalomáku spadají k Liberci a sluncem zalitou lehčí jižní, kterou reprezentují sjezdovky na Pláních.

Více informací:

Ještěd Ski school je oficiální lyžařská škola Skiareálu Ještěd je plná certifikovaných a pohodových instruktorů, kteří vás nebo vaše děti naučí jak na lyžích, tak na snowboardu. Začneme společně na největší výukové ploše KUBÍK Maxiland o celkové rozloze až 8.000 m2 , kde je pro klienty připraveno kompletní zázemí a moderní výukové prvky (2 posuvné pásy, 1 dětský vlek poma, atrakce).

Pokračovat můžeme přes cvičnou sjezdovku Bucharka až na ostatní sjezdovky ve středisku. V případě, že už na lyžích umíte, nabízí kurz na vybroušení techniky a zvládnutí nejtěžší sjezdovky Slalomák. Instruktoři mluví také anglicky a německy.

Ještěd parkoviště

Parkoviště Ještěd je velmi dobře dostupné autem z Prahy za pouhou hodinu jízdy po hlavní komunikaci od Liberce směrem k vysílači Ještěd. Případně využijte liberecké MHD a dojeďte tramvajovou linkou č. 3 na konečnou stanici Horní Hanychov.

Ještěd restaurace

Restaurace na Ještědu zpříjemní Vaši návštěvu. Dopřejte si občerstvení a odpočinku přímo na sjezdovce. Nově rekonstruované provozy nabízí moderní gastronomii v kompletně přestavěné samoobslužné Restauraci MŮSTEK u nástupní stanice lanové dráhy DENSO Line (Černý vrch) nebo ve dvou kioscích přímo na sjezdovce (vlek F10, lanová dráha Skalka).

Dopřejte si širokou nabídku pokrmů z čerstvých mas v barbecue stylu, ale i další hotová jídla, salátový bar. Začněte den vydatnou snídaní, doplňte energii po dni stráveném na svahu a zakončete ho lahodnou kávou či zákuskem. Pro zájemce je k dispozici i bohatý bar.

Lyžování na Ještědu Nová Skalka

Lyžování na Ještědu díky projektu Nová Skalka je zásadním krokem v rozvoji Skiareálu Ještěd směrem k moderním trendům bezpečného lyžování. Sjezdovka Nová Skalka je svými parametry předurčena k těm nejlepším sportovním zážitkům. Sjezdová trať o délce přes 1,5 km a šířce 45 m nabídne dostatek prostoru jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak vyznavače sportovní carvingové jízdy.

Ještěd ubytování Hotel MŮSTEK

Ubytujte se přímo v srdci areálu přímo u lanové dráhy na Černý vrch a na doskočišti skokanských můstků s krásným výhledem na Liberec. Sportovní Hotel MŮSTEK vás ubytuje ve tří nebo čtyřlůžkových pokojích. Z pokojů si můžete užít krásných výhledů na město Liberec nebo na sjezdovku Slalomák.

Ještěd půjčovna lyží a snowboardů

Využijte nově vybavené půjčovny a užijte si lyžování naplno. Půjčují celé sety lyží s vázáním včetně hůlek, lyžařských bot a helmy. Kromě lyží Sporten mají v sortimentu snowboardy Nitro, helmy Blizzard, boty Dalbello nebo hole Leki. Je zde i možnost servisovat i vaše vlastní vybavení. Využijte poslední dny jarního lyžování a dopřejte svým lyžím patřičnou péči po sezóně. Půjčovna vybavení se nachází v nové multifunkční budově vedle centrálního parkoviště P1.

Ještěd obchod s lyžařskými doplňky

JEŠTĚD SHOP a multifunkční budova u centrálního parkoviště P1 nabízí návštěvníkům širokým sortimentem sportovního vybavení za zajímavé ceny. V případě, že něco zapomenete, můžete si zde koupit nové rukavice, čepici, lyžařské brýle, hůlky nebo i lyže, které jste si předtím v půjčovně a testovacím centru vyzkoušeli. Naleznete zde značky Uvex, Salomon, Reusch, Leki, Bollé, Blizzard a spousty dalších.

Skibusem z Praha na Ještěd za super cenu

Skiareál Ještěd spolu se CITY SKI Vám nabízejí komfortní odvoz na hory za super cenu. Autobusy CITY SKI odjíždějí z Prahy od stanice metra Palmovka vždy v sedm hodin ráno, pokud není uvedeno jinak. Autobus CITY SKI přijíždí na Ještěd po osmé ráno, dle podmínek na silnicích, takže budete jedni z prvních na svahu. Zájezdy nemusíte platit dopředu, ale musíte si rezervovat místo na: www.cityski.cz

Největší dětské cvičiště KUBÍK MAXILAND

KUBÍK Maxiland je tou nejlepší volbou pro výuku vašich dětí! Skvěle dostupná a velká aréna o celkové rozloze až 8.000 m2 nabídne dostatek prostoru a spoustu zábavy pro všechny lyžaře začátečníky, zatímco rodiče si mohou užívat pohodové lyžování v areálu.

Maximálním respektem k ochraně životního prostředí

Skiareál Ještěd reflektuje na klimatický alarmismus projektem na ochranu životního prostředí pod názvem JEŠTĚDÉLE, jehož cílem je výzva k ekologickému chování zejména firem a také pozitivním příkladem představit cestu, jak zachovat přírodu “JEŠTĚDÉLE” pro další generace.

Video: JEŠTĚD

Ještěd ski, Lyžování Ještěd, Ještěd Skiareál, Skiareál Ještěd, Ski areál Ještěd.

Televizní vysílač Ještěd

Skiareál Ještěd
Skiareál Ještěd

INFORMACE

Webová stránka

Ceník / Vstupné

od 90 Kč

Otevírací doba

od 8:30 do 17:30

Adresa

Horní Hanychov 577
460 08 Liberec

GPS souřadnice

50.7350078N
14.9990317E

Ještěd ski, Lyžování Ještěd, Ještěd Skiareál, Skiareál Ještěd, Ski areál Ještěd.

Ještěd SKI

Ještěd Skiareál

Skiareál Ještěd

Ski areál Ještěd

Lyžování Ještěd

Ještěd ski, Lyžování Ještěd, Ještěd Skiareál, Skiareál Ještěd, Ski areál Ještěd.

Reklama

Mohlo by se vám líbit