Turistika Pec pod Sněžkou

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Turistika Pec pod Sněžkou vás uchvátí. Jestli přemýšlíte kam na výlet v Krkonoších tak kolem Pece pod Sněžkou zažijete skvělé dobrodružství jak v létě, tak i v zimě. Čeká na vás Růžová hora, Velká bouda, Zelený potok, Luční potok, Husova bouda, Pražská bouda, Lučiny, Javoří důl, Hubertova vyhlídka, Vlašské boudy, Fuknerova paseka, Hlušiny, Horní Maršov, Výrovka, Portášovy boudy a mnoho dalšího.

Pec pod Sněžkou – Velká bouda 10 km

Pec pod Sněžkou – Zelený potok – Luční potok – Husova bouda – Pražská bouda – Lučiny – Pod Kolínskou boudou – Javoří důl – Hubertova vyhlídka – Vlašské boudy – Fuknerova paseka – Hlušiny – Vlašský důl – Velká bouda

Ze středu města Pec pod Sněžkou se vydejte po modré a žluté značce pro turisty až k rozcestí u Zeleného potoka. Odtud pokračujte okolo lyžařského vleku Vysokým Svahem po modré turistické značce až do údolí Lučního potoka a na rozcestí blízko Husovy boudy. Jakmile dosáhnete místa Pražská bouda, budete pokračovat přes Lučiny po červené až na křižovatku Pod Kolínskou boudou, dál na Javoří důl na rozcestí.

Další cesta bude lesem po zelené a žluté a dojdete po okraji Černohorské rašeliny až k místu Hubertova vyhlídka. Odtud sestupujte žlutou trasou na Vlašské Boudy, Fuknerovu paseku k hájovně a na Hlušiny. Nadále očekávejte klesání do Velké Úpy Vlašským dolem až k zastávce autobusů. Ocitnete se u dolní stanice lanovky mířící na Portášovy Boudy.

Pec pod Sněžkou – Horní Maršov 13 km

Pec pod Sněžkou – Zelený potok – Pražská bouda – Černá bouda – Nad Modrými kameny (rozcestí) – Modrokamenná bouda – Na Pražačce (rozcestí) – Horní Maršov

Z městečka Pec pod Sněžkou vystoupáte po modré turistické značce a později po žluté až k Pražské boudě. Tady se vydáte po červené a dorazíte až ke Kolínské boudě. Budete pokračovat přes Černohorskou rašelinu do cíle Černá bouda, tu najdete pod vrcholem Černé hory. Odtud budete klesat okolo místa Velké Pardubické boudy až na rozcestí Nad Modrými kameny. Dál se dostanete k Modrokamenné boudě po zelené značce a odtud po modré až k rozcestí. Jakmile se ocitnete na Pražačce, dejte se po žluté a dojdete až do Horního Maršova.

Růžová hora – Sněžka 2,5 km

Lanovkou z Pece pod Sněžkou se dopravíte do mezistanice Růžová hora, vystoupíte a vydáte se na vrchol, což je cca 2,5 km. Půjdete po žluté turistické značce. Nejprve vás čeká jeden a půl kilometru cesty lesem, kde je země posypaná kamínky. Připravte se na mírné stoupání i klesání. Jakmile ujdete tento 1,5 km, začne výstup na Sněžku, na který budete muset vydat mnohem více sil – náročnější výstup se schody z kamenů. Jsou vyšší a dlouhé. Po vynaloženém úsilí se dostanete na vrchol a budete odměněni nádherným výhledem.


Webová stránka​

www.horasnezka.cz


Ceník / Vstupné​

zdarma


Otevírací doba​

celoročně

Turistika Pec pod Sněžkou
Turistika Pec pod Sněžkou

Pokračovat ve čtení:​

Další turistické trasy

 • Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Pec 12,2 km
 • Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Rozcestí – Pec 14,2 km
 • Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Rozcestí – Lyžařská bouda – Rozhledna T1 Pec 11,2 km
 • Sněžka – Růžohorky – Pec 6,1 km
 • Sněžka – Růžohorky – Portášovy boudy – Velká Úpa 5,5 km
 • Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Rozcestí – Lyžařská bouda – Kolínská bouda – Rozhledna T2 Janské Lázně 17,7 km
 • Sněžka – Chata Jelenka – Pomezní Boudy 7,5 km
 • Sněžka – Růžohorky – Portášovy boudy – Spálený Mlýn 8,3 km
 • Sněžka – Cesta československého přátelství – Špindlerovka 10,5 km
 • Sněžka – Luční bouda – Výrovka – Rozcestí – Bouda na Pláni 14 km
 • Sněžka – Luční bouda – Kozí hřbety – Špindlerův Mlýn 11 km

Video:​


KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Pec pod Sněžkou
Růžová hora


GPS souřadnice​

50.7208692N
15.7400658E


Výlety Pec pod Sněžkou


Turistika Pec pod Sněžkou


Pec pod Sněžkou pěší turistika


Turistické trasy Pec pod Sněžkou


Nejlepší turistické trasy Pec pod Sněžkou


Tipy kam na výlety


Rozhledna na Pradědu


Výlety Pec pod Sněžkou, Turistika Pec pod Sněžkou, Pec pod Sněžkou pěší turistika, Turistické trasy Pec pod Sněžkou, Nejlepší turistické trasy Pec pod Sněžko.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit