Turistika Prachovské skály

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Turistika Prachovské skály v Českém ráji je bohatá na řadu vzácných živočichů. Zdejší příroda poskytuje útočiště například netopýrům, výru velkému a několika druhům datlů. Prachovské skály a jejich okolí jsou místem s bohatou historií, počátky osídlení lze dohledat do starověku.

Cesta vlakem

Do žel. zastávky Jinolice – trať Turnov – Jičín a dále po modré turistické značce okolo Jinolických rybníků až do Prachovských skal – asi 3,5 km.

Cesta autobusem

Z Jičína linkou Jičín – Holín -Pařezská Lhota, jezdí jen ve všední dny. V období letních prázdnin je možné využít turistický cyklobus na trase Semily – Rovensko pod Troskami – Holín – Jičín, jezdí ve středu, v pátek a v neděli.

Centrální parkoviště

Centrální parkoviště se nachází u Turistické chaty. Nachází se přímo u vstupu do skal. Projedete obci Prachov a po asi 500 m odbočíte u Lepařova pomníku vlevo.


Webová stránka​

www.prachovskeskaly.cz


Ceník / Vstupné​

od 50 Kč


Otevírací doba​

od dubna do října

Turistika Prachovské skály
Turistika Prachovské skály

Pokračovat ve čtení:​

Prohlídka zámku Doudleby nad Orlicí​

Prohlídka zámku nabízí Místnost ve vstupní věži, Vertumnus a Pomona, Hodovní sál, Paridův soud, Saavedrovy emblémy, Hudební salónek, Ferdinandův pokoj, Předkaplí, Zámecká kaple, Pánský salónek, Dámský salónek, Taneční sál, Lovecký pokoj, Rodinný pokoj, Kopie relikviáře sv. Maura, Zrcadlový sál, Obřadní síň.

Babiččin dvoreček​

Vstup do Babiččina dvorečku je volný, „interaktivní“ kasičku na případné dobrovolné příspěvky na obživu a zázemí zvířátek najdete u východu z Dvorečku (napravo), další pokladnička bývá umístěna u pokladny v zámecké kavárně.

Video:​


KRAJ

Královéhradecký kraj


ADRESA

Blata 15
506 01 Zámostí-Blata


GPS souřadnice​

50.4685706N
15.2845011E


Český ráj


Pechova vyhlídka


Prachovské skály


Český ráj Prachovské skály


Turistika Prachovské skály


Kam na procházku


Turistika v Beskydech


Pechova vyhlídka, Český ráj Prachovské skály, Turistika Prachovské skály.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit