Vodní Svět park Mirakulum

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Vodní Svět park Mirakulum Vám nabídne skvělé místo kam na výlet s dětmi. Najdete zde Lesní město, kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, vodní svět a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici.

LESNÍ NAUČNÁ STEZKA

Lesní naučná stezka má rozlohu 4 hektary a je speciálně určena pro základní a mateřské školy. Návštěvu majestátního a druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

ZAHRADY A GRILOVÁNÍ

Cítíte tu vůni grilovaného masa? Ta se nejspíše line plácků ve vrchní části Parku určené pro rodinné grilování či piknikování. Projít se můžete zahradami s 12 druhy zemědělských plodin a množstvím bylinek, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období.

DĚTSKÁ VESNIČKA V ZEMI PRASÁTKY PIGY

V zemi prasátka Pigy vyrostla nová úžasná pestrobarevná vesnička určená pro nejmenší. Svým nezaměnitelným designem podněcuje dětskou fantazii a nabízí mnoho zákoutí a malých průlezů, které mají nejmenší děti při hře tolik rádi. Najdete zde třeba i školu a navíc uvidíte celou vesničku v pestrých barvách.


Webová stránka​

www.mirakulum.cz


Ceník / Vstupné​

200 Kč


Otevírací doba​

Po – Ne
od 10:00 do 18:00

Vodní Svět Park Mirakulum mapa
Vodní Svět Park Mirakulum mapa

Pokračovat ve čtení:​

MINIZOO

Z hradu, postaveného roku 1412, si dnes prohlédnete dochovanou přízemní část paláce (nyní v podobě suterénu), malé zbytky věže, hradeb a příkop. Zřícenina královského gotického hradu bývá nazývána též Hrádek či Nový Hrad, nechal jej postavit Václava IV., který zde roku 1419 zemřel na infarkt. Přes hradiště vede trasa známého běžeckého závodu Velká kunratická.

OBŘÍ HOUPAČKY

Restaurace s kapacitou 80 míst a zahrádkou 450 míst. Pořádáme zde koncerty a firemní akce. Klasický provoz je stylem street food, kde na Vás čeká několik barů, velká grilovací kuchyně, letní kuchyně se zmrzlinou a výčep s tankovým pivem.

LESNÍ MĚSTO A VULKÁN

Nový středobod Parku Mirakulum! Fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů.

LANOVÉ CENTRUM

Obdivovali jste v zoo atrakce, po nichž se prohánějí opičky? Tak podobnou rozpustilost můžete svým dětem dopřát i na lanovém centru. Dost pravděpodobně v jednom z největších v České republice! V parku jej najdete mezi Výtvarnými dílničkami a lesní naučnou stezkou.

ÚZKOKOLEJNÁ PARNÍ ŽELEZNICE

Mezi Tankodromem a Parkem Mirakulum funguje unikátní úzkokolejná železnice, dlouhá cca 2 kilometry. Jde o kopii vojenské polní drážky 760 mm. Fantastická je rovněž železniční flotila. Lokomotiva je parní 100.15 z Florisdorfu 1947 – typově jde o starší model Krauss. Prostě dvounápravová kráska. Doplňuje ji dvojice dieselových mašinek Poldi. Více informací najdete na stránkách Tankodromu Milovice.

TVŮRČÍ DÍLNIČKY

Na pěti stovkách čtverečných metrů zastřešeného prostoru fungují každý víkend výtvarné a tvůrčí dílny, které slouží i jako velká herna pro děti i rodiče.

AMFITEÁTR

V Mirakulu každý víkend a svátky probíhají divadelní či hudební představení, ukázky cvičení se zvířaty nebo kouzelnická vystoupení. Kapacita hlediště je zhruba 600 sedících diváků.

BLUDIŠTĚ

Už jste svým potomkům četli příběh o Ariadnině niti, která pomohla Théseovi ze složitého labyrintu? Vězte, že přes kilometr cestiček v nápaditém bludišti jsme pro vás připravili i v Mirakulu.

VELKÁ TRAMPOLÍNA

Jedinečná atrakce pro malé i velké! Větší z trampolín má rozměry 25 x 13 metrů a zaručeně na ní své dítě či děti najdete, jakmile vstoupíte do parku… V současné době v Parku najdete už tři velké trampolíny!

HRAD

Nepřehlédnutelnou dominantou Mirakula je dřevěný hrad, který se promítl i do loga parku. Na nádvoří vyrostla nová nejvyšší věž Hradu, která spojuje ostatní věže nadzemními průlezy a díky ní má Hrad věží již celkem 8. Připravte se na to, že vaši potomci budou překonávat až desetimetrové výškové rozdíly, visuté mostky, rozhledny, nebo tobogán, který vede do podzemních chodeb Hradu. Také zde najdete zábavná křivicí zrcadla!

OÁZA VODNÍ SVĚT

Oáza Vodní svět je unikátním vodním dílem, které přináší nevšední zábavu malým i velkým. Tato osvěžující atrakce nestojí na principu koupání, nýbrž hry s vodou.

První část Vodního světa​

První a nejrozlehlejší část Vodního světa začíná vodopádem, který celý tento systém zásobuje vodou. Z jezírka pod ním se do všech stran rozbíhají potůčky a říčky, které děti mohou pomocí hrázi zastavovat a tvořit tůně, měnit směr jejich toku a nebo je dokonce přečerpávat pomocí Archimedových šroubů.

Druhá část Vodního světa​

Druhá část Vodního světa pracuje s momentem překvapení. Jsou zde ve výšce rozmístěné kyblíky, které se postupně plní vodou a v náhodném pořadí se převrhávají a polévají kohokoliv, kdo stojí pod nimi.

Třetí část Vodního světa​

Ve třetí části najdete plochu s vodotrysky řízenými počítačem vystřikujícími ze země , které přinášejí osvěžení a zábavu malým i velkým. A nebylo by to Mirakulum, kdyby ve Vodním světě neměli připravený dostatek míst k posezení a odpočinkových zón pro rodiče. Vše je schované ve stínu a je udělané tak, aby si zde člověk mohl příjemně odpočinout.

Nový středobod Parku Mirakulum! Fantastické rozvětvené lesní město s věžemi, lanovými stezkami v korunách stromů nebo rozsáhlé podzemní chodby. A k tomu další hřiště pro nejmenší, množství posezení, úžasnou louku ve stínu stromů.

Video:​


Mirakulum Milovice, Park Mirakulum, Milovice, Milovice Mirakulum, Vodní Svět Park Mirakulum.


Kraj

Středočeský kraj


ADRESA

Milovice 289 24
Topolová 629


GPS souřadnice​

50.2396503N
14.8602725E


NAUČNÁ STEZKA​


PARK MIRAKULUM​


MIRAKULUM MILOVICE​


MILOVICE MIRAKULUM​


VODNÍ SVĚT PARK MIRAKULUM 2020​


Kam k vodě


Plavecký bazén Slavia


Plavecký bazén Ládví


Mirakulum Milovice, Park Mirakulum, Vodní Svět Park Mirakulum 2020, Milovice, Milovice Mirakulum.


Vodní Svět park Mirakulum

Reklama

Mohlo by se vám líbit