Volby 2021

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Volby 2021 do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou od 8.10. do 9. října 2021. V pátek se otevírají volební místnosti ve 14:00 a zavírají ve 22:00. V sobotu se volí od 8:00 do 14:00. Zjímají vás ohlášené strany a koalice, tedy kandidáti a jejich program? Tak jste na správné cestě udělat si vlastní průzkum a přehled o tom, komu dáté svůj hlas. Hlasujte tak, jako by zrovna ten váš hlas měl rozhodnout o tom, kdo vyhraje volby.

Kdo může volit

Volební právo mají všichni občané České republiky, bez ohledu na bydliště. Do Poslanecké sněmovny mohou čeští občané volit i na zastupitelských úřadech.

Kdy a kde se volí

Volby se konají ve dvou dnech. V pátek 8.10. se otevírají volební místnosti ve 14:00 a zavírají ve 22:00. V sobotu 9. října se volí od 8:00 do 14:00.

Volby 2021 kandidáti

Volby 2021 kandidáti, tedy zatím ohlášené strany a koalice jsou: SVD, SPD, ANS, ANO, ČSSD, DOST, Cesta, KSČM, Levice, T+S+S, Aliance, Manifest, Rozumní, PŘÍSAHA, Senioři 21, Moravané, Pravý blok, Volný blok, Chcípl PES, Budoucnost, Piráti a STAN, Občanské hnutí, Monarchiste.cz, Národní demokracie, SPOLU ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Moudrý člověk je nejraději, když nalezne pravdu, hlupák je šťastný, když odhalí podvod.


Volby 2021 programy

Programy stran se budou aktualizovat v průběhu času.

Volební programy politických stran 2021


Volební program SVD volby 2021

Program SVD: Jsme politické hnutí, jehož programem je zavedení švýcarského politického systému v České republice a následování ověřené konzervativní politiky po vzoru Švýcarska Další informace doplníme hned, jak je strana SVD zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program SPD volby 2021

Program SPD: Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku. Chceme budoucnost bez dluhů. Nechceme drahý a nefunkční sociální systém, chceme systém podporující všechny slušné lidi –seniory, rodiny s dětmi. Chceme právo a spravedlnost. Chceme stát sloužící občanům. Nedovolme další okrádání občanů lichvářskou a exekutorskou mafií. Budeme vytvářet nová pracovní místa – podpoříme proto podnikatele a živnostníky. Konec zvyšování daní. Chceme zákon o prokázání původu majetku. Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků. Chceme radikální změnu politického systému, chceme přímou demokracii, referendum a odvolatelnost politiků. Lídr: Tomio Okamura.

Volební program SVD volby 2021

Program ANS: Kultura, Školství, mládež a tělovýchova, Zdravotnictví, Doprava, Zemědělství a výživa obyvatelstva, Hospodaření státu, Oblast práce a sociálních věcí, Finance, Zahraniční věci, Obrana státu, Správa státu. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program ANO volby 2021

Program ANO: Odstranění překážek bránících prosperitě. Zvyšování bezpečnosti, ochrany zdraví a kvality. Efektivnější čerpání peněz z fondů EU. Vzdělání inspirované Evropou. Podpora českého venkova. ANO. V Evropě se neztratíme. Lídr: Andrej Babiš.

Volební program ČSSD volby 2021

Program ČSSD: Sociální demokracie v současné době intenzivně pracuje na přípravě programu pro krajské a senátní volby, které se uskuteční na podzim tohoto roku. Lídr: J. Hamáček.

Volební program DOST volby 2021

Program DOST: Informace doplníme hned, jak je strana DOST zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Cesta volby 2021

Program Cesta: Skutečná podpora malého a středního podnikání a zaměstnanosti. Ochrana a podpora role matky, úplných rodin ve své tradiční podobě. Obnovení demokracie rozpojením vazeb mezi politickou a ekonomickou mocí. Decentralizace, deregulace, štíhlý stát, nízké daně a vyrovnané rozpočty. Odblokování výkonu spravedlnosti návratem k přirozenému právu a hledáním pravdy. Prosazení preventivního zdravotnictví, léčba příčin, ne příznaků. Zajištění bezpečnosti státu i občanů proti aktuálním hrozbám. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program KSČM volby 2021

Program KSČM: Garance všeobecně dostupných a kvalitních veřejných služeb. Právo na práci a spravedlivou odměnu. Demokracie a lidská práva. Příroda pro nás i budoucí generace. Ekonomika pro lidi. Sociální spravedlnost a úcta k práci. Život bez obav. Lídr: Vojtěch Filip.

Volební program Levice volby 2021

Program Levice: Informace doplníme hned, jak je strana Levice zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program T+S+S volby 2021

Program T+S+S: Informace doplníme hned, jak je strana Trikolora, Svobodní a Soukromníci zveřejní. Lídr: Zuzana Majerová Zahradníková.

Volební program Aliance volby 2021

Program Aliance: Podpoříme české firmy, podnikatele a živnostníky, a to preferováním jejich potřeb. Zajistíme stabilitu na trhu práce a dostatek pracovních příležitostí i v regionech. Posílíme rodinu jako základ společnosti, zlepšíme důchodový systému. Zabezpečíme rozumnou spolupráci s EU a ostatními zeměmi. Podpoříme národní bezpečnost a národní sebeuvědomění. Naše agrární politika bude podporovat zemědělce a životní prostředí. Podpoříme zelené projekty. Umožníme konkurenci ve zdravotnictví i školství. Zasadíme se o důslednou ochranu práv zvířat a vysoké tresty za špatné zacházení s nimi. Zabezpečíme dostatek vakcín, léků a kapacit pro zvládnutí pandemie bez lockdownu! Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Manifest volby 2021

Program Manifest: Veřejná správa, Veřejné finance a hospodářství, Právo a spravedlnost, Zemědělství a potravinářství, Životní prostředí, Sociální problematika, Kultura, Zahraniční politika, Zdravotnictví, Věda, výzkum a vývoj, Bezpečnost a obrana, Školství a Doprava. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Rozumní volby 2021

Program Rozumní: Informace doplníme hned, jak je strana Rozumní zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program PŘÍSAHA volby 2021

Program PŘÍSAHA: To, co vláda předvádí v nouzovém stavu, je PRIVATIZACE ČÍSLO 2. Miliony a miliardy z našeho společného rozpočtu tečou do kapes naprosto pochybných firem. Mají sídla v Karibiku, jsou napojené na trestně stíhané lobbisty a mají pobočky v automyčce na Ukrajině. Jsou to překupníci s čínskými respirátory.
Za celé hnutí Přísaha říkám jasné dost. Chceme provést audit všech veřejných zakázek od prvního nouzového stavu na jaře 2020 až po ten poslední. A všechny viníky potrestat. Ne bílé koně, ale skutečné příjemce peněz. Lídr: Robert Šlachta.

Volební program Senioři 21 volby 2021

Program Senioři 21: Hlavním cílem je zajištění sociálního a ekonomického zázemí pro budoucí život a to nejen důchodců. Stáři není zásluha, ale realita Jsme si plně vědomi současné ekonomické situace zatěžované náklady k řešení epidemiologické krize, jejíž tlak na státní rozpočet jistě nebude klesat. Přesto budeme prosazovat vyrovnaný rozpočet a stop dalšímu zadlužování. Lídr: Jaromír Fojtík.

Volební program Moravané volby 2021

Program Moravané: Informace doplníme hned, jak je strana Moravané zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Pravý blok volby 2021

Program Pravý blok: Informace doplníme hned, jak je strana Moravané zveřejní. Lídr: Petr Cibulka.

Volební program Volný blok volby 2021

Program Volný blok: Chceme vystoupit z EU, Chceme Evropu bezpečnou, Odmítáme šíření chudoby, Stavíme se proti chamtivosti oligarchů, Zarazíme plýtvání penězi, Zastavíme nekontrolovatelný růst byrokracie, Postavíme se proti jakémukoliv omezování svobody. Lídr: Lubomír Volný.

Volební program Chcípl PES volby 2021

Program Chcípl PES: Chceme a musíme významně zasáhnout se svými zkušenostmi z podnikání do chodu budoucí vlády. Chceme stabilní podnikatelské prostředí s rovnými podmínkami pro všechny. Chceme malý levný stát s co možná největší digitalizací státní správy a samosprávy. Chceme posílit a zkvalitnit školství, zdravotnictví, protože bez evropských platů pro učitele a zdravotníky nemůžeme nikdy Evropu dohnat. Chceme vrátit děti do škol, bez testování či omezování jejich osobních svobod. Musíme jim vrátit dětství. Chceme jasný pandemický plán, který řeší i důsledky jeho zavedení. Chceme adresnou sociální politiku a chránit ohrožené skupiny obyvatel, ať před pandemiemi či sociálním vyloučení ze společnosti.

Chceme normální svět, kde každý občan má svá práva, může se svobodně rozhodnout o svém životě, kde se vyplatí pracovat. Vytváříme programové skupinky odborníků na zdravotnictví, ekonomiku, školství a obnovu živnostenského podnikání v ČR. Jednotlivé programy budeme postupně zveřejňovat. Jeden z bodů programu našeho hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko bude generální pardon pro podnikatele, živnostníky a fyzické osoby, kteří v boji proti babišově totalitní vládě, byli pokutování. Byli pokutováni za to, že bojovali o své přežití a proti ohýbání a porušování Ústavy ČR. Pomocí odvolávaní vydržme ve svém vzdoru do října 2021! Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Budoucnost volby 2021

Program Budoucnost: Vytáhneme české domácnosti z dluhové pasti. Nastartujeme výstavbu obecních a družstevních bytů. Klimatická krize nesmí dopadnout na obyčejné lidi a její řešení musí zaplatit ti, kdo ji způsobili. Péče je práce, a proto si pečující zaslouží důstojné ohodnocení. Snížíme daně pracujícím. Odstavíme oligarchy od moci. Zkrátíme pracovní dobu. Postaráme se o důstojné stáří pro všechny. Dobře se musí žít v celé zemi. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Piráti a STAN volby 2021

Program Piráti a STAN: Budeme podporovat chytré hospodaření s vodou v krajině i ve městech, pečovat o půdu a čisté ovzduší. Budeme méně kácet a více sázet. Zaměříme se i na recyklaci odpadů, budeme směřovat k brzkému splnění cíle 65 % materiálové recyklace odpadů. Myslíme globálně, jednáme lokálně. Zasadíme se o urychlení dostavby páteřní sítě dálnic, silnic a obchvatů měst a obcí. Zavedeme transparentní způsob stanovení priorit, které silnice mají být přednostně opravovány s ohledem na potřeby obyvatel. Podpoříme výstavbu cyklostezek. Zajistíme chytrou dopravní infrastrukturu.

Budeme usilovat o dostatek zdravotnického personálu, vytvoříme motivační podmínky pro návrat mladých lékařů do regionu. Podpoříme vytvoření systému dostupného bydlení, zaměříme se na podporu nízkopříjmových domácností, rodin s dětmi, seniorů či občanů se zdravotním handicapem. Podpoříme programy prevence a mobilní paliativní péči. Zasadíme se o propagaci a vrácení prestiže výuce řemesel, víceletým gymnáziím vrátíme jejich původní účel. Podpoříme softwarově otevřená řešení a online výuku. Zaměříme se na podporu kariérního poradenství, kvalitní výuku cizích jazyků a rozvoj kritického myšlení studentů. Lídr: Ivan Bartoš.

Volební program Občanské hnutí volby 2021

Program Občanské hnutí: Informace doplníme hned, jak je strana Občanské hnutí zveřejní. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Monarchiste.cz volby 2021

Program Monarchiste.cz: Obnovit důvěru občanů ve stát a jeho instituce, vyrovnat se s následky pandemie cestou vlády práva. Změnit hospodaření státu z cyklu „od voleb k volbám“ na model dlouhodobě udržitelného rozvoje, zajišťujícího zachování kvality života i pro příští generace. Navrhnout demokratické zásahy do ústavního systému našeho státu, které vrátí jeho hlavě ztracenou důstojnost. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program Národní demokracie volby 2021

Program Národní demokracie: Vystoupení z EU a z NATO. Odmítnutí migrace z Afriky a Asie. Oddlužení státu a obyvatelstva. Nové zemské uspořádání. Organizace státního života – stavovský stát. Vzdělávání a školství, výchova a osvěta. Ochrana státu a národa. Lídr: zatím nebyl vybrán.

Volební program SPOLU ODS, KDU-ČSL a TOP 09 volby 2021

Program SPOLU ODS, KDU-ČSL a TOP 09: Jednoznačná orientace na Západ. 2 % HDP na obranu do roku 2025. NATO first. Obnovíme tradici havlovské diplomacie. Počet úředníků klesne o 13 %. Osobní údaje jednou a dost. Rychlejší rozhodování. Dostupnější vysokorychlostní internet na celém území. Komunikace se státem 100% digitálně. Konec nespravedlnosti v exekucích. Menší stát = méně korupce. Snadnější volby. Konec byrokracie v Česku. Stejné podmínky pro veřejné i soukromé poskytovatele bydlení.

Daňové zvýhodnění jednotlivců i firem. Jednodušší výstavba. Podpora prvního bydlení. Ocenění a podpora rodiny ve všech přirozených funkcích. ednoduchý, digitální systém sociálních dávek. Víceleté financování sociálních služeb. Voda je národní zájem. Ochráníme půdu před zábory a degradací. Za každého občana navíc jeden strom v krajině. Odpovědné rozpočty zakotvené v ústavě. Pravidlo daňové brzdy. Daně, které slouží rodinám. Skutečná důchodová reforma. Lídr: Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová.


Jak volit, Volby strany, Volby 2021 termín, Volby 2021 premiér, Volby 2021 průzkum, Kdo vyhraje volby 2021, Jak dopadnou volby 2021, Parlamentní volby 2021 průzkum, Volby 2021 do Poslanecké sněmovny.

Volby 2021 Průzkum, Kandidáti, Program
Volby 2021

Jak volit


Volby strany


Volby 2021 termín


Volby 2021 premiér


Volby 2021 průzkum


Kdo vyhraje volby 2021


Parlamentní volby 2021


Jak dopadnou volby 2021


Parlamentní volby 2021 průzkum


Volby 2021 do Poslanecké sněmovny


ZPRÁVY


Tipy co dělat doma


Jak volit, Volby strany, Volby 2021 termín, Volby 2021 premiér, Volby 2021 průzkum, Kdo vyhraje volby 2021, Jak dopadnou volby 2021, Parlamentní volby 2021 průzkum, Volby 2021 do Poslanecké sněmovny.


Volby 2021

Mohlo by se vám líbit

Hrady v ČR 2021 Zámky v ČR 2021 Dovolená v kempu 2021 Koupání v ČR 2021 Dovolena u moře 2021