Vyhlídka na Dobešce

Tipy: K4M DO PŘÍRODY

Vyhlídka na Dobešce nabízí krásný pohled na Prahu. Je to ta vyhlídka, kterou chcete navštívit a to hlavně v době, kdy jsou vidět červánky na obloze. Můžete se těšit na Lesopark Dobeška, Branické skály a Vávrovu vyhlídku.

Vávrova vyhlídka

Na vrchu Branických skal se na okraji malého parčíku nachází Vávrova vyhlídka. Vyhlídka na Dobešce je vybudována ze dřeva a je 2 metry vysoká. Autorem je architekt a herec David Vávra. Z plošiny je krásný výhled na údolí, na protější Dívčí hrady a dokonce i na Pražský hrad.

Přístup na vyhlídku

Pod skálou je přístupná zastávka MHD přístaviště. S ulice Modřanská vedou dlouhé schody až do ulice Na Dobešce. Horní část je přístupná od zastávky MHD Dobeška. Vstup na vyhlídku je mezi rodinnými domy z ulice Na Dobešce.

Historie

Lesopark Dobeška na původně holé Branické skále byl založen roku 1917. Branické skály jsou tvořeny vápenci, ve kterých se nachází bohaté naleziště zkamenělin hlavonožců a trilobitů. Nejméně od poloviny 18. století až do roku 1928 se zde těžil vápenec a pálilo vápno, které se používalo při stavbách pražských nábřeží a pro výstavbu města v 19. století a na počátku 20. století. Branické skály byly dne 29. dubna 1968 vyhlášeny přírodní památkou.


Webová stránka​

—–


Ceník / Vstupné​

Zdarma


Otevírací doba​

Celoročně

Vyhlídka na Dobešce v Praze
Vyhlídka na Dobešce v Praze

Video:​


KRAJ

Hlavní město Praha


ADRESA

147 00 Praha
U Pražských lomů


GPS souřadnice​

50.0416692N
14.4132903E


Vyhlídka v Praze


Dobeška vyhlídka


Vyhlídka na Dobešce


Branické skály vyhlídka


Branické skály jak se tam dostat


Pinterest


Kam na vyhlídku


Vyhlídka v Praze, Dobeška vyhlídka, Vyhlídka na Dobešce, Branické skály vyhlídka, Branické skály jak se tam dostat.


Tipy kam na výlet

Reklama

Mohlo by se vám líbit